Windows 7 güncelleme nasıl kapatılır? %100 Çalışıyor denendi

Windows 7 güncelleme kapatma resimli anlatım

Merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımda en kısa ve kolay yoldan Windows 7 güncellemelerini kapatmayı göstereceğim.

Normalde güncellemeler iyidir faydalıdır derler fakat ben yıllardır güncelleme falan yapmıyorum ve maşallah hiçbir problem yaşamıyorum. Peki neden hiç otomatik güncellemeleri yüklemiyorum? Çünkü bilgisayarı ne zaman aceleyle kapatıp çıkmak istesem veya reset atmak istesem hemen otomatik güncelleştirme işlemi devreye giriyor ve dakikalarca boş yere beni bekleterek deli ediyor. Ben de bu yüzden Windows 7’de otomatik güncellemeyi iptal ettim. Burada ise kısa ve öz biçimde ve maddeler halinde Windows 7 güncellemeler nasıl kapatılır resimlerle anlatacağım.

1. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

Windows 7 güncelleme kapatma resimli anlatım

2. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.

Windows 7 güncelleme kapatma resimli anlatım

3. Önemli güncelleştirmeler altında, istediğiniz seçeneği tıklatın.

Windows 7 güncelleme kapatma resimli anlatım

4. Önerilen güncelleştirmeler altında Önerilen güncelleştirmeleri, önemli güncelleştirmeleri aldığım gibi ver onay kutusunu işaretleyin, sonra Tamam’ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

İşte arkadaşlar sadece dört maddede Windows 7 otomatik güncellemeleri kapatmayı gösterdim. Bundan daha kısa bir yolu maalesef yok. Zaten gördüğünüz gibi oldukça kolay ve basit birkaç işlemden oluşuyor. Yine de bir takım problemlerle karşılaştıysanız, yorum yazarak derdinizi anlatabilirsiniz. Anında cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Kolay gelsin…


Yayımlandı

kategorisi