Ana Sayfa Programlar Windows 95’i Windows 10’da Kullanma

Windows 95’i Windows 10’da Kullanma

245
0

Windows 95’i Windows 10 içinde ayrı program olarak çalıştırın!

Şimdiye kadar hiç Windows 95 kullanmak istemiş miydiniz? Bu yazımda Windows 10 yüklü bilgisayarlarda Windows 95’i nasıl kullanacağınızı anlatıyorum.

Üreticisi ise Slack şirketinde çalışan bir mühendis. Kullanacağımız programın içinde Windows 95’in bütün özellikleri var. Örneğin Başlat menüsünü ve denetim masasını açabilir, Notepad ve Wordpad programlarını kullanabilir veya Windows 95’deki basit oyunları oynayabilirsiniz. Fakat internet explorer tarayıcısı kullanılmıyor. Yani açılıyor ama web sayfalarını açamıyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsü resminde Electron adlı bu programın penceresini görebilirsiniz. Burada Windows 95 masaüstü görünür haldedir. Ayrıca Notepad ve hesap makinesi de açıktır.

Windows 95'I Windows 10'Da Kullanma

Windows 95 işletim sistemi Windows 10 içerisinde bir program olarak nasıl kullanılır?

Aslında her şey çok basit. Öncelikle buraya tıklayarak Electron uygulamasını bilgisayara indirip kurun. Dosya boyutu yalnızca 128 MB.

Programı açtığınız zaman karşınıza çeşitli seçenekler çıkıyor. Windows 95’i başlatmak için Start Windows 95 yazan seçeneğe tıklayın. Yeniden başlatmak için reset machine & delete state yazan seçeneğe tıklayın.

Muhtemelen ilk yapmak isteyeceğiniz şey fare işaretçisinin hızını artırmak olacak çünkü normalde çok yavaş.

2018 09 09 17 57 33 2

Bunun için denetim mamasını açıp Fare seçeneğine tıklayın.

Bu program sayesinde Windows 95 deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik programı kapatıp açtığınız zaman kaldığınız yerden devam etmektedir.

Önceki İçerikSes Değiştirme Sitesi (Online Programsız)
Sonraki İçerikEkran Görüntüsü Paylaşma Siteleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz