Windows Defender Eylem Gerekiyor Virüs Algılandı Hatası Çözümü

Merhabalar, bu yazımızda Windows Defender eylem gerekiyor hata mesajını görenler için çözüm yöntemini paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi Windows Defender aslında gerçek zamanlı bir antivirüs programıdır ve oldukça başarılıdır. Ücret ödediğiniz güvenlik programlarından hiçbir eksiği yok hatta fazlası bulunuyor.

Bu nedenle Windows Defender bazen bilgisayarda virüs algıladığı için eylem gerekiyor mesajını gösterebilir ve gerekeni yapmadığınız için bu mesajda takılıp kalabilir.

Bazen de her antivirüs programı gibi, güvenli bir dosyayı virüs olarak görebilir. Böyle durumlarda eylem gerekiyor uyarı mesajından bıkıp usandıysanız, nasıl kapatacağınızı kısaca anlatıyoruz.

Windows’u güvenli modda başlatarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Ayarlar penceresini açın ve Kurtarma Seçenekleri’ne giriş yapın. Açılan penceredeki seçeneklerden güvenli modda başlatma seçeneğine tıklayın.

Bilgisayar güvenli modda çalıştığında bilgisayarı yeniden başlatın. Böylece hata mesajının yok olduğunu fark edeceksiniz.

Dilerseniz Windows Defender’ı devre dışı bırakarak da bu uyarı mesajlarından tümüyle kurtulabilirsiniz. Ayrıca zaten bir antivirüs programı yüklediğiniz zaman Windows Defender otomatik olarak devre dışı kalıyor.


Yayımlandı

kategorisi