Ana Sayfa Programlar Windows Hızlandırma ve Bakım Programı Ücretsiz (Windows 10-8-7 / 32-Bit 64-Bit)

Windows Hızlandırma ve Bakım Programı Ücretsiz (Windows 10-8-7 / 32-Bit 64-Bit)

560
0

TweakPower yazılımı Windows masaüstü bilgisayarlar için çok başarılı olan bir hızlandırma ve bakım programıdır. Tamamen ücretsiz olan bu araç sistem performansını artırır.

Windows Hızlandırma Ve Bakım Programı

Bilgisayara format attıktan sonra çok hızlandığını fark etmişsinizdir. Aylar geçtikçe ve siz web sitelerde gezdikçe, yeni programlar yükleyip kaldırdıkça yada bilgisayarı dağınık bir hale getirdikçe zamanla bilgisayar yavaşlamaya başlar. Bazen de pek çok farklı hatalar vermeye başlar. Fakat sürekli format atmak söz konusu bile olamaz. Çünkü hem çok zaman alır hem de pek çok dosyayı yada programı kaybedebilirsiniz.

İşte bu gibi durumlarda TweakPower programını çalıştırarak her şeyi en iyi çalışır hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar Ayarları Optimizasyonu

TweakPower programının içindeki çok sayıda araç sayesinde bilgisayarınızı tam anlamıyla her açıdan kolayca yönetebilirsiniz.  Örneğin temizleme operasyonları direk olarak kayıt defteri girdilerini, web tarayıcıları, sistem ayarlarını ve tarayıcı eklentilerini hedef alır. Optimizasyon araçları ise bilgisayarın kapatılması açılması işlemini, çökerek hata veren programları bekleme süresini kısaltmayı, bilgisayar görünümünde değişiklikler yapmayı, disk hızlandırmayı ve sistem hızlandırmayı hedef alır.

Programı çalıştırdığınız zaman ana penceresi açılır ve burada bilgisayarın genel sağlık durumu gösterilir. Yapacağınız işlemler için çeşitli modlar sunuluyor. Örneğin ekonomik mod, standart mod, turbo mod bulunmaktadır. Her bir modun da farklı özelleştirme seçenekleri mevcuttur. Ayrıca bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımları hakkında da bilgiler sunar. Mesela zararlı yazılımlara karşı ne kadar başarılı olduklarını bildirir.

Sistem Ayarları Optimizasyonu

Kayıt defteri temizleyicisi ActiveX ve COM, yüklü programlar, sürücüler ve paylaşılan dosyaları hedef alır. Web tarayıcı temizleyicisi ise yüklü tarayıcı geçmişi unsurlarını, çerezleri ve indirilen dosyaları hedef alır. Sistem temizleme aracıysa internet geçmişi, Windows gezgini, Microsoft ve genel sistem geçmişini hedef alır. Eklenti temizleme aracı ise oyun programları, resim programları, e-posta programları, medya geçmişi ve benzeri araçları hedef alarak temizler.

Optimizasyonun getirdiği diğer avantajlar arasında şunları sayabiliriz. Bilgisayarı kapatırken ve açarken daha hızlı gerçekleşir. Bir program çökerse ve donup takılırsa, daha çabuk kapatabilirsiniz. Ayrıca Windows görüntüleme özelliği daha hızlı olur ve diğer hızlandırma modülleri uygulanır.

Yedekleme oturumları ve geri yükleme noktaları örneğin önemli şeyler kazayla silindiği zaman yada virüs bulaştığı zaman çok işinize yarayacaktır. Dilerseniz temizlik ve bakım işlemlerini zaman ayarlı olarak otomatik hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Programı

TweakPower programını bilgisayara indirmek için buraya tıklayınız.

  • Programın dosya boyutu: 10.3 MB
  • Programın lisansı: Ücretsiz
  • Programın uyumlu olduğu işletim sistemlerinin tam listesi: Windows 10 32/64 bit Windows 8 32/64 bit Windows 7 32/64 bit Windows Vista 32/64 bit Windows XP 32/64 bit
  • Programın arayüz dili: İngilizce
  • Programın resmi web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.
Önceki İçerikYoutube Konuşma Arama Konuşulan Sözleri Ara
Sonraki İçerikÖğretmenler İçin Word, Excel ve PowerPoint Şablonları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz