Ana Sayfa Programlar WinRAR Alternatifi Dosya Sıkıştırma Programları Ücretsiz ve Türkçe

WinRAR Alternatifi Dosya Sıkıştırma Programları Ücretsiz ve Türkçe

27
0

Merhabalar, bu yazımızda WinRAR alternatifi dosya sıkıştırma programlarını tanıtıyoruz. Eğer WinRAR benzeri ve onun yaptığı işleri yapabilecek ücretsiz, Türkçe dilinde ve kaliteli bir program arıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

1. WinZip – En İyi Zip Programı


WinRAR’ın piyasadaki en büyük rakibi olan WinZip ücretli olması nedeniyle de WinRAR’ın birebir rakibidir.

Dosyaları iyi bir sıkıştırma oranıyla küçülten, şifre koyarak koruyan ve internete güvenli bir şekilde yüklemeyi sağlayan kaliteli bir dosya sıkıştırıcı yazılımdır.

Örneğin dosya boyutu çok büyük olan dosyaları bile WinZip ile sıkıştırıp e-posta mesajı içerisinde ek dosya olarak gönderebilirsiniz. Bunu ZipSend özelliği sayesinde başarmaktadır.

WinZip programının desteklediği dosya ve arşiv türleri: zip, tar, gzip, cab, rar, 7z, IMG, ISO, XZ, VHD, VMDK, lha/lzh.

2. 7-zip – En İyi Açık Kaynak Kodlu Dosya Sıkıştırma Programı


Dosya sıkıştırma oranı bakımından en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkçe dil desteğinin yanı sıra, tamamen ücretsiz olmasıyla da rakiplerini geride bırakıyor.

Yani eğer büyük dosyaları küçülterek az yer kaplamasını sağlamak yada internete hızlı bir şekilde yüklemek amacındaysanız, 7-zip programından başkasını seçmeniz hata olur.

Windows sağ tık menüsüne kısayolunu ekleyen 7-zip programı aynı zamanda güçlü bir şifreleme algoritmasına ve gelişmiş bir entegre dosya yöneticisine sahiptir.

7-zip ile kendiliğinden açılan arşivler yaratabilirsiniz.

7-zip programının desteklediği dosya ve arşiv türleri: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP and WIM. Unpacking only – AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ve Z.

3. PeaZip – En İyi Zip Dosya Açma Programı


Toplamda 150 civarı dosya türünü destekleyen PeaZip aslında daha çok kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor.

Dosyaları sıkıştırmak ve arşivlemek için bulabileceğiniz kullanması en kolay yazılımdır desek yeridir.

Bunun dışında PeaZip programının iki aşamalı kimlik doğrulaması, aynı dosyaları bulup temizleme aracı, arşivleri parçalara ayırma özelliği ve şifre yöneticisi gibi harika özellikleri bulunmaktadır.

PeaZip programının desteklediği dosya ve arşiv türleri: 7z,  Google Android’s apk, bz, bz2, bzip2, tbz2, tbz, gz, gzip, tgz, tpz, tar, zip, zipx, z01, smzip, arj, cab, chm, chi, chq, chw, hxs, hxi, hxr, hxq, hxw, lit, cpio, deb, lzh, lha, rar, r01, 00, rpm, z, taz, tz, iso, Java (jar, ear, war), pet, pup, pak, pk3, pk4, slp, [Content], xpi, wim, u3p, lzma86, lzma, udf, xar, Apple’s dmg, hfs, part1, split, swm, tpz, kmz, xz, txz, vhd, mslz, apm, mbr, fat, ntfs, exe, dll, sys, msi, msp, Open Office / Libre Office (ods, ots, odm, oth, oxt, odb, odf, odg, otg, odp, otp, odt, ott), gnm, Microsoft Office (doc, dot, xls, xlt, ppt, pps, pot, docx, dotx, xlsx, xltx), Flash (swf, flv), quad, balz, bcm, zpaq, paq8f, paq8jd, paq8l, paq8o, lpaq1, lpaq5, lpaq8.

4. Hamster Zip Archiver


Listemize az kullanılan ama geleceği parlak olan bir dosya sıkıştırıcı daha eklemek istedik.

Hamster Zip Archiver aslında bilinen en hızlı dosya arşivleme programıdır. Çok yüksek hızda çalışmaktadır. Böylece zamandan tasarruf etmeyi sağlar.

Aklınıza gelebilecek her türlü arşiv formatını desteklediğini söyleyelim.

Eğer dosyaları sıkıştırıp internette paylaşan biriyseniz, Hamster Zip Archiver programının Dropbox, Yandex Disk ve Google Drive desteği sayesinde işleriniz oldukça kolay hale geliyor.

Hamster Zip Archiver programının desteklediği dosya ve arşiv türleri: zip, 7z, arj, bz2, tbz, gzip, deb, dmg, img, gz, tgz, hfs, lzh, rmp, pkg, z, taz, cab, iso, rar, tar, wim, swm ve jar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz