Ana Sayfa Teknoloji Windows PC WinRAR Dosya Şifreleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

WinRAR Dosya Şifreleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

47
0

Merhabalar, bu yazımızda WinRAR dosya şifreleme nasıl yapılır bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için mükemmel bir resimli anlatım hazırladık. Aşağıdaki görsellerin üzerinde yer alan numaralandırılmış ok işaretlerini takip ederek dosyaları arşive eklerken şifrelemeyi kolayca öğrenebilirsiniz.

2019 09 02 10 52 22 1

Öncelikle arşive eklemek istediğiniz dosyaları seçin ve üzerine gelerek fareyle sağ tıklayın. Açılan menüden Arşive ekle seçeneğine tıklayın. Yukarıdaki resimde 1 ve 2 numaralı oklarla bu işlem gösterilmiştir.

Böylece karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

2019 09 02 10 54 33 3

Bu sayfada sadece şifre koymayı anlattığımız için diğer özellikleri görmezden geliyoruz. Yukarıdaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen Parola seç… butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki ufak pencere açılacak.

2019 09 02 10 56 24 5

Burada kendinize güçlü bir şifre seçin ve üstteki resimde 4 numaralı oklarla gösterilen her iki alana da aynı şifreyi yazın.

Ardından 5 numaralı ok ile gösterilen Tamam butonuna basın. Böylece ana pencereye geri döneceksiniz.

2019 09 02 10 58 26 7

Ana pencerede arşiv adı, arşiv biçimi, arşivleme seçenekleri ve sıkıştırma yöntemleri gibi ayarları kendi ihtiyacınıza göre yaptıktan sonra, üstteki resimde 6 numaralı ok işaretiyle gösterilen Tamam butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Olabilecek en basit şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer takıldığınız bir yer olursa, ücretsiz teknik destek hizmetimizden yararlanmak için aşağıdan yorum yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikTwitti Yer İşaretlerine Ekle Nedir, Twitter Yer İşaretleri Nerede?
Sonraki İçerikWindows 10 Tam Ekran Sorunu Çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz