Ana Sayfa Teknoloji Windows PC WinRAR Şifre Kırma Programı Denendi %100 Çalışıyor Resimli Anlatım

WinRAR Şifre Kırma Programı Denendi %100 Çalışıyor Resimli Anlatım

69
0

Merhabalar, bu yazımızda Winrar şifre kırma programı arayanlar için piyasada bulduğumuz programlar arasında yaptığımız denemelerin neticesi olarak size en çok işe yarayan bilgisayar programını tanıtıyoruz.

Bu programı kullanarak WinRAR şifresi nasıl kırılır resimli olarak gösteriyoruz.

Free RAR Password Recovery ile Winrar Şifresi Nasıl Kırılır?


İlk olarak buraya tıklayıp programı indirin ve bilgisayara yükleyin. Ardından programı çalıştırın. Programın ana penceresi aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Bu resimde yer alan numaralandırılmış okları takip ederek Winrar şifre kırma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen Browse butonuna basın ve açılan pencerede şifresini kırmak istediğiniz RAR dosyasını bilgisayardan seçip butonuna basarak programa ekleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Charset bölümünde şifrenin içinde olabileceğini tahmin ettiğiniz karakter setlerini seçin. Mesela sayılar olabilir diyorsanız Digits (123…) seçeneğinin kutusunu işaretleyin. Özel semboller olabilir diye düşünüyorsanız Other Symbols seçeneğini işaretleyin. Eğer a, b, c gibi harflerin şifrede geçebileceğini düşünüyorsanız, Latin (abc…) seçeneğini işaretleyin. Dilerseniz aynı anda tüm seçenekleri işaretleyin. Fakat ne kadar çok seçenek işaretlerseniz, tek tek denenecek o kadar çok olasılık olacağı için şifreyi bulma ihtimali de o kadar uzun sürecek.

Dolayısıyla en az seçeneği işaretleyerek şifreyi kırmaya çalışmak en doğrusudur.

Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Minimal Lenght alanına şifrenin en az kaç karakterli olacağını tahmin ediyorsanız, o sayıyı girin. Mesela günümüzdeki şifreler genellikle en az 6 haneden oluşuyor. Fakat WinRar şifresini oluşturan arkadaş, şifreyi girerken kendisine kolaylık olsun diye, pek ala 4 haneli bir şifre de girmiş olabilir. Bu yüzden bana göre mantıklı olan 4 yazmaktır. Böylece bu program şifreyi bulma denemeleri yaparken, 3 haneli şifreleri direk atlayacak ve doğrudan 4 haneli şifreleri denemeye başlayacak. Böylece önemli ölçüde bir zaman kazanmış olacaksınız.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Start butonuna basın. Böylece seçtiğiniz kriterler doğrultusunda şifreyi çözmek yani bulmak için saniyede bilmem kaç deneme yapmaya başlayacak.

Fakat olasılıklar o kadar büyük sayıdaki, her ne kadar bu programlar çok çok hızlı denemeler yapsa bile, Winrar şifre kırma olayının aslında bir sabır işi olduğunu söylemek zorundayız. Şansınız varsa birkaç saatte şifreyi bulabilir. Eğer şifre çok basitse dakikalar içinde bile bulma ihtimali var. Fakat eğer şifre çok uzunsa ve içerisinde harfler, özel semboller sayılar falan geçiyorsa, denenmesi gereken muazzam büyüklükte bir olasılık bulunduğu için, yeri geldiğinde birkaç gün boyunca bilgisayarı açık tutarak beklemeniz bile gerekebilir.

Biz örnek olması amacıyla birkaç karakterden oluşan basit bir şifre girdik ve birkaç dakika sonra şifreyi kırmayı başardı. Sonuç olarak şifreyi bulunca aşağıdaki pencere açılıyor.

Bu pencerede 5 numaralı ok ile gösterilen Password alanında bulunan şifre gösteriliyor. Hemen sağındaki Copy butonuna basarak bu şifreyi kopyalayabilir veya Save butonuna basarak kaydedebilirsiniz.

Eğer şifre bulma işlemi devam ederken bilgisayarı kapatmak zorunda kalırsanız, kapatmadan önce işlemi şuan bulunduğu noktada kaydedebilirsiniz. Böylece bilgisayarı açtığınız zaman bu kaydettiğiniz dosya sayesinde kaldığınız yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki resimde 6 numaralı ok ile gösterilen Save butonuna basın ve açılan menüde 7 numaralı ok ile gösterilen Evet butonuna basın. Bir sonraki bilgisayarı açışınızda, Save butonunun solunda yer alan Open butonuna basarak az önce kaydettiğiniz dosyayı bulup seçin. Böylece en son kalınan yerden işlemler devam edecek.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Winrar şifre kırmayla ilgili sorularınız ve teknik destek için aşağıdan yorum yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikOdnoklassniki.ru (ok.ru) video indir hızlı ve programsız HD kalite online site
Sonraki İçerikChrome Yeni Uzantılar Menüsü Özelliği Açma, Nedir, Ne İşe Yarar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz