Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım WordPress En İyi 5 Resim Galerisi Eklentisi 2017

WordPress En İyi 5 Resim Galerisi Eklentisi 2017

1113
0

WordPress’te yazıların içine dahil edeceğiniz resim galerileri sayesinde sitenizi daha güzel bir hale getirebilir, ziyaretçileri daha çok etkileyebilir ve dolayısıyla web sitenin ziyaretçi sayısını kısa sürede arttırabilirsiniz.

Burada çeşitli açılardan en kaliteli 5 Wordpress fotoğraf galerisi (foto galeri) eklentisini sizlerle paylaşıyorum.

1. Envira Gallery

Kullanması kolay ve güçlü bir WordPress resim galerisi eklentisi arıyorsanız Envira Gallery sizin için idealdir. Bu araç sayesinde web siteniz için responsive resim ve video galerilerini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Envira tamamen kullanıcı deneyimini arttırmak için dizayn edilmiştir. Böylece foto galerileriniz hem mobil cihazlarda, hem tabletlerde, hem de pc ve laptoplarda mükemmel görünecektir.

Envira Gallery eklentisinin Lite (ücretsiz) ve Premium (ücretli) versiyonları bulunuyor. Dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Envira Gallery - WordPress Image Gallery Plugins

2. NextGEN Gallery

NextGEN Gallery en popüler resim galerisi eklentilerinden biridir. Aslında bu eklentilerin anası sayılabilir. NextGEN Gallery eklentisi sizlere medya kütüphanesinden, sunucudaki bir klasörden veya başka bir bilgisayardan resimleri seçip galeriye ekleme imkanı sunar.

Galerileri yüklemek, yönetmek ve görüntülemek için mükemmel bir eklentidir. Eklentinin ayarlarından farklı stilleri seçerek görüntü özelliklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf gruplarını birleştirip albüm haline getirmeye de izin veriyor.

NextGEN Gallery eklentisinde galerileri ufak resim olarak (thumbnail), slayt sunum olarak, etiket eklentisi şeklinde veya resim gezgini şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

NextGEN Gallery - Photo Gallery Plugin

3. Justified Image Grid

Güçlü ve responsive resim galerileri arayanlar bu eklentiyi tercih edebilir. Fotoğraf galerilerini en otantik ve en güzel yoldan gösterebilirsiniz.

Justified Image Grid eklentisi fotoğrafları mükemmel bir şekilde dengelenmiş yatay resim kareleri (ızgaraları) içinde görüntülemeyi mümkün kılar. Üstelik resimler kendi orijinal en/boy oranlarıyla gösterir.

Justified Image Grid sayesinde fotoğraflara özel efektler ekleyebilirsiniz. Örneğin yumuşatma, siyah/beyaz efekti ve doygunsuzlaştırma (desatürasyon) efekti uygulayabilirsiniz. Üstelik tamamen mobil uyumlu ve retina destekli bir eklentidir.

Justified Image Grid - WordPress Image Gallery Plugins

4. FooGallery

FooGallery pek çok gelişmiş özelliği olan bir diğer ücretsiz WordPress resim galerisi eklentisidir. Foto galerileri çeşitli formatlarda görüntüleme imkanı sunan bu eklentide yeni bir galeri oluşturmak için Add Gallery butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından Add Media butonuna tıklayarak galeriye resimler ekleyebilirsiniz. FooGallery eklentisi sayesinde görsel editör üzerinden foto galeriler oluşturmak mümkün.

FooGallery eklentisinin standart ufak resim modu vee masonary modu olmak üzere iki farklı görüntüleme seçeneği bulunuyor. Galerilerinizi responsive yapmak için eklentinin Responsive Gallery Template özelliğinden faydalanabilirsiniz. Hatta ufak resim boyutunu belirlemek, resim bağlantı seçeneği ve diğer ayarları değiştirme imkanı sunuluyor. Galeriler her sayfaya veya yazıya ekleyebilirsiniz. Görsel editörün üzerinde bulunan Add FooGallery butonuna tıklayarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Her galeri için ayrı bir kısayol kodu kullanılıyor.

FooGallery - WordPress Image Gallery Plugin

5. WP Photo Album Plus

WP Photo Album Plus Plugin eklentisi fotoğraf albümlerinizi kolayca yönetebilir ve slayt sunum şeklinde görüntüleyebilir. Hem albüm hem de alt albüm oluşturma imkanı sunar. Üstelik albüme fotoğrafların yanı sıra videoları da ekleyebilirsiniz. Albüm, fotoğraf ve alt albüm konusunda herhangi bir kısıtlama yok. Dilediğiniz kadar oluşturabilirsiniz.

WP Photo Album Plus Plugin sizlere fotoğrafları gösterme konusunda tam kontrol sunuyor. Örneğin albümlerin sırasını değiştirebilirsiniz. Siteyi ziyaret eden kullanıcılar tek bir tıklamayla slayt sunumu başlatabilir. Ayrıca isterse kullanıcılar fotoğrafların ufak resimlerini toplu halde görebilir.

Dilerseniz bu eklentinin arama bileşenini yan menüye ekleyerek resim galerileri içinde herhangi bir kelimeye göre arama yapabilirsiniz. Üstelik ister tam ekran şeklinde, ister mini modda slayt şovu görüntüleyebilirsiniz.

WP Photo Album Plus

Önceki İçerikWordPress Yazıya PHP Kod Ekleme Eklentisi 2017
Sonraki İçerikWordPress Sağ Tık Engelleme (Menü Kaldırma) 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz