Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım WordPress Otomatik Resim Küçültme Eklentisi

WordPress Otomatik Resim Küçültme Eklentisi

422
0

Web site sahipleri son aylarda sitelerinin mobil indekse geçtiğini haber veren bir e-posta almaya başladı. Bu mesajı gönderen Google Arama Konsolu yani Google’in resmi webmaster araçları sitesidir. Buna göre artık bütün siteler mobil cihazlardaki performansına göre bir sıralamaya tabi tutulacak.

Yani artık kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarda yaşadığı deneyim dikkate alınmayacak, yalnızca telefon ve tabletlerdeki kullanıcı deneyimine önem verilecek. Eğer mobil arama sonuçlarında üst sıraya çıkarsanız, masaüstü aramalarında da aynı sırada gösterileceksiniz. Dolayısıyla artık sitelerinizi mobil cihazlara uygun hale getirmekten başka çareniz yok.

Mobil internet kullanıcılarının büyük bir kısmı Google sonuçlarındaki siteleri ziyaret ederken eğer sayfa 5 saniye içinde tamamen yüklenmezse yani tümüyle açılmazsa, anında bu siteyi kapatıp başka bir siteye gidiyorlar. Yani siteniz eğer yavaşsa ziyaretçi kaybediyorsunuz. Üstelik bu durum sitenizin Google arama sonuçlarında daha da gerilere gitmesine neden oluyor.

Bir sitenin mobil cihazlarda yavaş açılmasının çok sayıda nedeni olabilir. Ama bunlar arasında en önemlilerden biri de sayfada çok sayıda resim olması ve bu resimlerin boyutlarının büyük olmasıdır. Fakat kullanıcıların ilgisini çeken ve sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayan resimleri kaldırmak da iyi olmaz. Dolayısıyla yapmanız gereken esas şey bu resimleri optimize etmek yani resimleri sıkıştırarak boyutunu küçültmektir. Resimlerin boyutu azalacağı için web sayfalarınız çok daha hızlı yüklenir ve ziyaretçileriniz de bundan oldukça memnuniyet duyar.

Peki resimlerin boyutu nasıl küçültülür?

Bunu yapabilen çeşitli programlar mevcut. Bunlar arasında ücretli olanı da, ücretsiz olanı da var. Ama bunlar hem çok fazla zaman alır, hem de çok sıkıcı bir iştir. Dolayısıyla sizin resim sıkıştırma işini otomatikman halleden bir WordPress eklentisine ama ücretsiz olanına ihtiyacınız var.

Peki WordPress blog siteleri için en iyi otomatik resim küçültme eklentisi hangisi?

Smush Resim Sıkıştırma Eklentisi

Ben kendi sitemde şahsen Smush isimli eklentiyi kullanıyorum ve hem kullanıcı sayısına göre hem de yabancı blog yazarlarının ortak kanısına göre en iyisi bu olarak gösteriliyor. Fakat altenatifleri de bulunuyor. Bu konuda aşağıda linkini paylaştığım yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

http://www.uzmanbilgiler.com/en-iyi-wordpress-resim-sikistirma-eklentisi/

Açılan sayfada en iyi WordPress resim sıkıştırma eklentileri detaylı olarak incelenmiş.

Önceki İçerikEn İyi Torrent Siteleri, 19 Adet Torrent Arama Motoru Oyun Program Film Dizi
Sonraki İçerikChrome Reklam Engelleme Kapatma Kaldırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz