Ana Sayfa Programlar WordPress Siteden Tüm Fotoğrafları İndirme Programı

WordPress Siteden Tüm Fotoğrafları İndirme Programı

972
0

İnternetteki herhangi bir WordPress tabanlı blog sitesindeki bütün resimleri kolayca ve otomatik olarak bilgisayara indirmek için WGet programından faydalanabilirsiniz. Bu programın kullanıcı arayüzü yok. Komut İstemi üzerinden basit bir kodu kopyala-yapıştır yaprak tüm işlemi otomatik bir biçimde kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

WGet İndir (Ücretsiz)

Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın ve kutuya cmd yazarak Enter’a basın.

Böylece Komut İstemi penceresi açılacak. Burada tüm resimleri kaydedeceğini ana klasöre girin. Kullanacağınız komut cd olacak.

Mesela aşağıdaki örnekte ben cd D:\resimarsivi yazıp Enter’a basarak bu klasöre kaydedilmesini sağladım.

Şimdi gelelim asıl kodumuza. Aşağıdaki kodu olduğu gibi kopyalayın ve yoursite.com yerine kendi sitenizin URL adresini yazarak Komut İstemi penceresine yapıştırın. Ardından Enter’a basın.

wget -r -H -nc -np -nH --cut-dirs=1 -A .jpg, .jpeg, .png -e robots=off http://www.yoursite.com/

İşlem uzun sürüyor. Eğer seçtiğiniz sitenin fotoğraf sayısı çok fazla ise, o zaman doğal olarak çok uzun sürebilir. İndirilen resimler indirildikçe yavaş yavaş D sürücüsünün içindeki resimarsivi klasörüne kaydedilecektir.

Fakat wp-content alt klasörünün içindeki uploads alt klasörünün de içine kaydedilecek. Üstelik aylara ve yıllara göre ayrı klasörlere ayrılacak. Aşağıdaki klasör resminin adres satırına bakarak bunu görebilirsiniz.

Önceki İçerik2 Farklı Google Hesabıyla Aynı Anda Giriş Yapma ve Geçiş
Sonraki İçerikEpub’dan Mobi’ye Çevirme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz