Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım WordPress Yazıya PHP Kod Ekleme Eklentisi 2017

WordPress Yazıya PHP Kod Ekleme Eklentisi 2017

1000
0

Dünyanın en çok tercih edilen blog platformu olan WordPress o kadar esnek bir sistem ki, aklınıza gelebilecek her türlü işlemi yapabileceğinizden emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google’da biraz araştırma yaparak doğru kodlara ve doğru önerilere ulaşmak.

Bu yazıda herhangi WordPress (WP) konunun içine php kodları nasıl eklenir sorusuna kısa ve öz bir cevap vereceğim.

Insert PHP Plugin

Yukarıda linkini paylaştığım bu ücretsiz eklentiyi yükleyerek WordPress sitenizde yazıların içerisine kolayca PHP kodları ekleyebilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra yeni yazı ekleme sayfasında editörün içinde dilediğiniz yere kodları ekleyebilirsiniz. Yalnızca aşağıdaki örnekte olduğu gibi  <?php yerine [insert_php] yazmanız gerekiyor ve yine ?> yerine de [/insert_php] yazmanız gerekiyor. Bu ikisinin arasında dilediğiniz php kodunu yerleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki bu kodu:

<?php
echo “Hello Friend!”;
echo “How are you :)”;
?>

Bu şekilde değiştirin:

[insert_php]
echo “Hello Friend!”;
echo “How are you :)”;
[/insert_php]

Allow PHP in Posts and Pages Plugin

Yukarıda linkini paylaştığım alternatif bir diğer eklenti sayesinde de WordPress yazının içine php kodları gömmek çok kolay. Tek yapmanız gereken ise <?php yerine [php] yazmak ve ?> yerine de [/php] yazmak. Yine aynı şekilde <p> yerine  [p], <br/> yerineyse [br/] kullanmanız gerekiyor.

İşte hepsi bu kadar basit.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz