WordPress Yorum Kısmını (Formunu Alanını) Düzenleme Değiştirme

Merhabalar, bu yazımızda WordPress yorum kısmını (formunu alanını) düzenleme değiştirme nasıl yapılır diye soranlar için kısa bir resimli anlatım hazırladık.

Bildiğiniz gibi WordPress blog sistemi aslında sadece teknik bilgiye sahip olmayan sıradan ev kullanıcılarının anlayabileceği bir şekilde tasarlandı. Dolayısıyla ufak okumalar ve araştırmalar yaparak WordPress sayesinde istediğiniz her işlemi kolayca yapabilirsiniz.

WordPress’te yorum alanını düzenlemek ve yorum formunu değiştirmek isterseniz, bunu nasıl yapacağınızı kısaca anlatıyoruz.

WordPress Yorum Alanı Nasıl Düzenlenir (Değiştirilir)?


WordPress’te yorum kısmını düzenlemek için birkaç farklı yere bakmanız ve değiştirmeniz gerekir.

Örneğin yorum formunun görünümünü (renk, kalınlık, font boyutu vs.) değiştirmek isterseniz CSS dosyasında değişiklik yapmanız gerekiyor.

Eğer yorum alanındaki Name, E-mail, Website, Comments gibi İngilizce yazıları Türkçe’ye çevirmek isterseniz, temanın ayarlarından  translate (çeviri) bölümüne girerek İngilizce yazıları Türkçe yapabilirsiniz.

Eğer temanın çeviri bölümü yoksa, o zaman tema dosyaları arasında Yorumlar (comments.php) veya içinde comments geçen diğer PHP sayfalarını açarak içerisinde name, website, mail gibi kelimeleri aratıp bulabilir ve bunların yerine isim, internet sitesi, e-posta adresi, Yorumlar gibi Türkçe kelimeler yazabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde Helpguru temasının Yorumlar (comments.php) sayfasında Name yerine isim ve E-mail yerine E-posta yazılmış.


Yayımlandı

kategorisi