Ana Sayfa Programlar XFDF Dosyası Nedir, Açma, Görüntüleme ve Düzenleme Programı

XFDF Dosyası Nedir, Açma, Görüntüleme ve Düzenleme Programı

617
0

Picture of the XFDF file icon

XFDF: Acrobat form döküman dosyası.

Açılımı: XML Forms Data Format.

Adobe Acrobat programı tarafından oluşturulan bir dosyadır. Bildiğiniz gibi Adobe Acrobat aslında bir pdf dosyası oluşturma, okuma ve düzenleme yazılımıdır.

XFDF dosyalarında pdf dosyasının form verileri tutulmaktadır. Örneğin pdf sayfasındaki form alanlarının açıklamaları ve değerleri yer alır. Yani form verilerini kaydetmek ve pdf dosyasına aktarmak için kullanılır.

XFDF Dosyasını Açmak, Görüntülemek ve Düzenlemek İçin Program Önerisi:

Gaaiho PDF Reader open XFDF files

Gaaiho PDF Reader en iyi xfdf görüntüleycilerden biridir. Aslında başarılı bir pdf okuyucu olan bu ÜCRETSİZ program aynı zamanda xfdf dosyalarını açmak için de kullanılır.

Bir xfdf dosyasının içinde yer alan bütün bileşenleri görüntüleybilir ve dilerseniz bu bileşenleri teker teker ayrı bir şekilde bile görebilirsiniz. Örneğin yorumlar, açıklamalar, vurgulamalar ve diğer pdf form verilerini göstermektedir.

Ayrıca tıpkı bir pdf dosyasını düzenler gibi, bu programla xfdf dosyalarını da düzenleyebilir ve içindeki verileri değiştirerek kaydedebilirsiniz.

Eğer bunun dışında XFDF dosyalarını açmak ve düzenlemek için alternatif programlar arıyorsanız, yine ücretsiz olan Foxit ReaderAdobe Acrobat Reader DCPDF XChange Editor ve Nitro Reader programlarını da kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikİndirme Hızını Gösteren Program
Sonraki İçerikTwitter Hashtag Bot Programı İndir Belirli Hashtag İçin Otomatik Cevap (Mesaj) Yazma Gönderme Botu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz