Yalın İnternet Nedir Ne İşe Yarar Farkı

Yalın-İnternet-Nedir_emresupcin.png (308×190)

Merhaba arkadaşlar son günlerde tv reklamlarında ve website reklamlarında mutlaka yalın internet reklamlarını fark etmişsinizdir. Peki yalın internetin ne olduğunu ve neye yaradığını biliyor musunuz? Bu yazıda çok kısa ve öz bir şekilde açıklayacağım.

Normalde TTNET üzerinden ADSL internet hizmeti alanlar hiç kullanmasalar bile sabit telefonlar için aylık belirli bir ücret ödemek zorundalar. Mesela ben 5 senedir telefonu hiç ama hiç kullanmama rağmen (hatta evimde bir ev telefonu bile yok) her ay düzenli olarak 20 küsür liralık bir ücreti ödemek zorundayım.

İşte yalın internet sizi sabit telefona aylık ücret ödemekten kurtarıyor. Yani yalın internette yalnızca internet için ücret ödüyorsunuz ve sabit hatlı bir telefonu kullanmanız zorunlu değil. Dediğim gibi yalnızca internete abone oluyorsunuz, ev telefonu gerekmiyor.

upload94.jpg (718×400)

Peki yalın internet daha mı karlı?

Maalesef pek değil. Çünkü yalın internet tarifelerine baktığınız zaman göreceğiniz gibi, aslında yalın internet fiyatıyla normal TTNET ADSL fiyatları neredeyse aynı diyebiliriz. Üstelik müşteri hizmetleri ve internet kalitesi asla TTNET’in sunduğu kadar kaliteli olamaz. Bununla birlikte, hiç sanmıyorum ama tarifelere göz atarak belki sizin durumunuza en uygun tarifeyi bulabilir ve kendiniz adına avantaj elde edebilirsiniz.

6aybedava1.jpg (300×300)


Yayımlandı

kategorisi