Yandex Şifremi Unuttum Disk Mail E-Posta Kullancı Adı Kurtarma

yandex-mail-hesap-açma-1.jpg (500×243)

Yandex’in e-posta (mail) servisi, disk servisi, harita servisi, şirket kaydı servisi ve diğer tüm servisleri için tek bir Yandex hesabı kullanılmaktadır. Yani Yandex’ten açtığınız bir hesapla tüm bu servisleri kullanıyorsunuz.

Örneğin Hotmail veya Google hesaplarının şifresini unuttuğunuz zaman telefona gelen kod ile veya 2. bir e-posta adresine gelen doğrulama linkiyle şifrenizi alarak hesabı kurtarabiliyorsunuz. Yandex hesabınızda kullanıcı adını kurtarmak ve şifreyi kurtarmak için farklı seçenekler sunulmaktadır.

Örneğin şifreyi kurtarmak için e-posta adresinizi, sms kodunu, 2.bir e-posta hesabını veya güvenlik sorusunun cevabını kullanabiliyorsunuz.

Unutulan Yandex şifresini kurtarma sıfırlama

İlk olarak aşağıda verdiğim linke tıklayarak şifre kurtarma sayfasına gidiniz:

https://passport.yandex.com.tr/passport?mode=restore

Hesabınızın kullanıcı adını ve e-posta adresini girdikten sonra, resimde size gösterilen güvenlik kodunu aynen olduğu gibi yazın ve ardından İleri butonuna tıklayın.  Yandex’e kaydolurken verdiğiniz bilgileri esas alarak Kişisel bilgilerim sayfasında şifreyi kurtarmak için üç alternatif seçeneğiniz var.

Kaydolurken verdiğiniz telefon numarasına gelen SMS koduyla şifreyi kurtarabilirsiniz.

Kaydolurken seçtiğiniz güvenlik sorusuna cevap vererek şifreyi kurtarabilirsiniz.

Kaydolurken verdiğiniz 2. e-posta adresine gelen gönderilen linkten faydalanarak şifreyi kurtarabilirsiniz.

Yandex Kullanıcı Adını Unuttum Nasıl Kurtarırım?

Eğer sürekli kullandığınız bir bilgisayardan Yandex hesabınıza girmişseniz, o zaman şifre yenileme sayfasında gösterilen ipucudan faydalanarak kullanıcı adını öğrenebilirsiniz.

Alıcılardan herhangi birisiyle iletişime geçerek yardım isteyip e-posta adresinizi yada Yandex servislerindeki (örneğin “Moy Krug” vs.) profil isminizi yollamasını rica edin.

Eğer tüm uğraşlarınıza rağmen kullanıcı adınızı kurtarmayı başaramazsanız, Yandex.Mail yetkililerine başvurmak için aşağıdaki iletişim formu linkine tıklayınız ve formu doldurarak yollayınız.

Yandex.Mail Destek Ekibi İletişim Formu

Yandex Kullanıcı adımı veya e-posta adresimi unuttum

Erişim yenileme sayfasına gidin. Aynı bilgisayardan veya tarayıcıdan hesabınıza yakın zamanda giriş yaptıysanızKullanıcı adı veya e-posta alanının altında kullanıcı adınızı gösteren ipucu görünecektir.

Arkadaşlarınız, akrabalarınız veya iş arkadaşlarınızla yazışmak için bu e-posta adresini kullanıyorsanız bunlarla örneğin sosyal ağlar üzerinden bağlantı kurmaya çalışın. E-posta adresinizi hatırlayamadığınız durumda arkadaşlarınızın gelen e-posta kutularına bakarak unuttuğunuz adresi size bildiremeleri şansı vardır.

Hesabınız hakkında herhangi bir şey hatırlıyorsanız Destek Ekibi, kullanıcı adınızı hatırlatma konusunda size yardımcı olabilir:

Kullanıcı adınızı hatırlıyor fakat şifrenizi hatırlamıyorsanız ve kullanıcı girişi yapmaya çalıştığınızda “Kullanıcı adı veya şifre yanlış! Giriş yapılamadı” mesajını alıyorsanız lütfen önerilerimizi inceleyin.

Yandex Kullanıcı adımı ve şifremi hatırlıyorum ancak hesabıma giremiyorum

Pasaport’un ana sayfasına gidip kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Caps Lock tuşunun basılı olmadığına ve klavye dilinin doğru seçili olduğuna emin olun.

Not. Kullanıcı adını ve şifreyi klavyeden girin; panodan kopyalamayın. Yanlışlıkla fazladan bir boşluk karakterini kopyalayabilirsiniz ve giriş bu nedenle başarısız olabilir.

Yine de giriş yapamıyorsanız şifre sıfırlamayı deneyin.

Yandex Güvenlik sorusunun yanıtını unuttum

Güvenlik sorusunun cevabını hatırlamak için Güvenlik sorusunu/yanıtını düzenleme sayfasına geçin. Güvenlik sorusunu değiştirmek için şu alanda mevcut soruya doğru cevap vermelisiniz: Önceki cevap… Yanıtın doğru olduğunu düşünüyorsanız ama yine de hata mesajını görüyorsanız farklı yazılışları ve tarih formatları deneyin veya klavye ayarını değiştirin.

Doğru yanıtı giremiyorsanız lütfen hesaba erişim yetkinizi yinelemek için Destek Servisi‘ne başvurun.


Yayımlandı

kategorisi