Yaşlandırma Efekti Hangi Uygulamada ve Nasıl Kullanılıyor?

Sosyal medyada fotoğrafları yaşlandırma trendi adeta büyük bir çılgınlık haline gelmiş durumda.

Ünlülerin yaşlandırılmış halleriyle başlayan bu trend şimdilerde eşi dostu arkadaşı yaşlandırmak için kullanılmaya başlandı.

İleri bir yapay zekayı arkasına alan bu yaşlandırma uygulamaları girdi olarak yüz milyonlarca fotoğrafı alıp işliyor ve çıktı olarak gerçeğe çok yakın bir yaşlandırma efekti uyguluyor.

Peki yaşlandırma efekti hangi programda var?


Şuan piyasada resimleri yaşlandırmak için en çok kullanılan 2 mobil uygulama bulunuyor. Bunlar FaceApp ve Funic isimli programlardır ve hem iOS sürümü hem de Android sürümü mevcuttur.

FaceApp Yükle (Android için)

FaceApp Yükle (iOS için) 

Funic Yükle (iOS için)

Yukarıda paylaştığım bu uygulamaları mağazadan indirip yükleyin ve yaşlandırma efektini kullanarak kendinizin yada arkadaşlarınızın yaşlanınca neye benzeyeceğini görün.

Fakat bu programlar sadece yaşlandırma yapmıyor, bunun dışında çok sayıda filtre ve efekti bulunuyor. Örneğin fotoğrafa makyaj yapma, güzelleştirme, gözlük ve sakal ekleme, dövme yapma veya saçın rengini değiştirme gibi şeyleri kolayca yapmanızı sağlıyorlar.

Her ne kadar bu programlar çoğunlukla yaşlandırmak için kullanılsa bile, fotoğrafları animasyona çevirme, basit resim düzenleme işlemleri gibi özellikleri de çok seviliyor.

FaceApp nasıl kullanılır?

Aşağıdaki kısa videoda FaceApp uygulamasının kullanılışı ve fotoğrafları yaşlandırma işlemi çok güzel anlatılmış.

Videonun dili İngilizce fakat ne konuştuğu hiç önemli değil, sadece birkaç tuşa basarak zaten yaşlandırmayı yapıyorsunuz ve onu da net bir şekilde gösteriyor.
Not: Videoyu 1.dakikadan itibaren izleyin. Öncesi gereksiz.


Yayımlandı

kategorisi