Ana Sayfa Bilgisayar Oyunları Youtube Benzeri En İyi Oyun Videoları İzleme Siteleri 2018-2019 (Alternatif)

Youtube Benzeri En İyi Oyun Videoları İzleme Siteleri 2018-2019 (Alternatif)

901
0

Geçmişte oyun videoları izlemek için tek platform Youtube sitesiydi. Fakat oyun sektörü o kadar büyüdü ki, dönen paraların miktarı o kadar arttı ki, sırf oyun videoları yayınlamak ve canlı oyun görüntüleri sunmak için özel video siteleri açıldı. Bunlar arasından en iyi 3 alternatifi sizlerle paylaşıyoruz.

1-Twitch

Twitch dünyanın en ünlü oyun videoları sitelerinden biridir. İçerisinde tonlarca oyuncunun oynadığı oyunların canlı görüntüleri veya geçmişte oynadıkları oyunların videoları bulunmaktadır.

Bu platform 2014 yılında çıktı ve başarılı olunca Amazon şirketi tarafından satın alınarak çok daha büyük bir hale geldi.

Bu sitenin ana sayfasını açtığınız zaman, takip ettiğiniz oyuncuların son yayınladığı videoları göstermektedir. Browse sekmesine tıklayarak diğer oyunları ve oyuncuları inceleyebilirsiniz. Bu sitede tüm oyun türleri bulunmaktadır. Bu nedenle ilgi duyduğunuz oyunlar hangisi olursa olsun, mutlaka bu sitede aradığınız oyun videolarını bulacaksınız.

Eğer takip ettiğiniz oyuncunun canlı yayınını izliyorsanız, aynı zamanda canlı sohbet seçeneğini kullanarak oyuncuyla mesajlaşabiliyorsunuz. Dilerseniz her bir kanala ayrı ayrı abone olabilir ve bu kanalın oluşturduğu ekstra içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.

Üstelik bir kanala abone olduğunuz zaman artık o kanaldaki sayfaları reklamsız olarak görüntüleyebilirsiniz.

Twitch sitesinin Clips adında bir butonu bulunuyor. Bu butona tıklayarak oyunların canlı yayınını izlerken kısa kısa ekran videoları çekip kaydedebiliyorsunuz. Bu kısa klibi yine sitenin sunduğu online araçlarla düzenleyebilir ve Twitch üzerinde paylaşabilirsiniz. Üstelik bu klip oyun kanalının sayfasında da görünecektir.

Böylece oyunu izlerken hoşunuza giden yerlerini ve yakaladığınız detayları bu kanalı izleyen diğer insanların da görmesini sağlayabilirsiniz.

Twitch en iyi Youtube alternatiflerinden biridir. Tabii ki oyun ve oyuncular bazında konuşuyorum.

2-YouTube Gaming

Youtube sitesinin Twich sitesine cevabı olarak düşünebiliriz. Yani arkasında Google teknolojisi ve zekası var.

Bu sitede oyun videoları izleyebilir, oyuncuların kanallarına abone olabilir ve Twitch sitesinde yaptığınız hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

3-Mixer

Mixer bu alandaki en yeni adaydır. Henüz 2016 yılında Microsoft tarafından üretilmiştir. Yani arkasında dünyanın en zengin adamının şirketi bulunmaktadır. Bu sitede de milyonlarca oyun videosu, canlı oyun görüntüleri ve oyuncuların kendilerine özel yayınlar yaptıkları kanallar bulunuyor. Her oyun için ayrı kategoriler yer almaktadır. En üstteki arama kutusu sayesinde tüm oyunları ve tüm oyuncuları aratıp kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Fakat eğer oyunları aratmak istiyorsanız, Game sekmesi altında arama yapmanız gerekiyor. Bu site henüz çok yeni olduğu için, dolayısıyla sahip olduğu koleksiyon henüz Youtube ve Twitch kadar geniş değil.

Mixer sitesinin de canlı oyun yayınları sırasında sohbet etme imkanı mevcut.

Mixer sitesinin rakiplerinden farkı ise farklı bir oyuncuyu canlı yayına davet ederek aynı anda aynı sayfada iki farklı oyunun canlı görüntülerini ortaklaşa sunma özelliğidir. Ayrıca isterseniz farklı oyuncuların videolarını sizin kanalınızda yayınlamasına izin verebilirsiniz. Bu özellikler diğer iki büyük rakibinde henüz yok.

Önceki İçerikEn İyi Web Site İstatistik Servisleri 2019 Sitene Kaç Kişi Girmiş Öğren!
Sonraki İçerikİndirme Hızını Gösteren Program

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz