Ana Sayfa Teknoloji İnternet Youtube Konuşma Arama Konuşulan Sözleri Ara

Youtube Konuşma Arama Konuşulan Sözleri Ara

135
0

Bu yazıda sizlere YouTube videoları içerisinde konuşulan sözcükleri aramanın kolay ve basit bir yolunu anlatacağım.

YouTube sitesine her gün milyonlarca video yükleniyor. Normal arama ikonuna tıklayarak bu videolar içinde dilediğiniz videoyu veya benzerlerini içeren bir listeyi bulabilirsiniz. Ama içerisinde konuşulan kelimeleri aramak gerçekten zor iş. Bu zor işi yapabilen iki online servisi tanıtacağım. Bunların yardımıyla saniyeler içinde Youtube videolarındaki kişilerin söylediği sözler arasında arama yapabilirsiniz.

Utters.io

Youtube Konuşma Arama

Utters.io ücretsiz bir Youtube konuşma sitesidir. Bu sitenin ana sayfasında iki alanı doldurabilirsiniz. Bunlardan biri Person alanıdır. Bu alana konuşmayı yapan kişinin adını yazın. Diğeri ise words alanıdır. Bu alana ise konuşulan kelimeleri yazın. Ardından klavyedeki Enter tuşuna basın. Böylece arama yapılacak ve sonuçlar gösterilecek.

Sonuçlardaki video veya videolara tıkladığınız zaman, oynatmaya otomatik olarak aradığınız kelimelerin video içinde konuşulduğu yerden başlar. Sonuçlardaki bir sonraki videoyu veya bir önceki videoyu dinlemek için video penceresinin en alt kısmındaki sağa doğru veya sola doğru ok işaretleri simgelerine tıklayabilirsiniz. Bu ikisinin ortasında kalan buton ise videoyu otomatik çalıştırma seçeneğidir. Eğer bu butona tıklarsanız, bir sonraki videoyu çalıştırır aradığınız konuşmanın geçtiği yeri oynatır ve bu yer bitince otomatikman bir sonraki videoyu oynatır.


WordHunt.xyz

Youtube Konuşma Arama nasıl aranır

WordHunt.xyz sitesi Youtube videoları içerisinde geçen konuşmaları aramak için kullanabileceğiniz alternatif bir online servistir.
Üstteki sitenin aksine, bu sitede yalnızca girmeniz gereken tek bir alan var. Bu alana da bulmak istediğiniz konuşmada geçen sözleri yazıyorsunuz ve arıyorsunuz. Yaklaşık 15 saniye sonra sonuçlar listeleniyor.
Sonuçlarda çıkan videoları oynatıp izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz YouTube ikonuna tıklayarak Youtube sitesine gidip oradan da izleyebilirsiniz.
Üstteki sitenin aksine, bu site videoyu çalıştırdığınızda aramış olduğunuz konuşmanın geçtiği yerden başlamaz. Videoya ta en başından başlar ve konuşmanın geçtiği yeri sizin kendiniz bulmanız gerekir. Yani bu açıdan pek de kullanışlı sayılmaz.
Önceki İçerikLenovo Sistem Güncelleme Programı Sürücü ve BIOS Güncelleme
Sonraki İçerikWindows Hızlandırma ve Bakım Programı Ücretsiz (Windows 10-8-7 / 32-Bit 64-Bit)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz