YouTube Önerilen Videolar Kaldırma Önerileri Kapatma Gizleme

Merhabalar, bu yazımızda YouTube önerilen videolar kaldırma kapatma gizleme nasıl yapılır sorusuna cevaben programsız çözüm yöntemlerini paylaşıyoruz. Eğer siz de YouTube önerileri kaldırmak yani görünmesin istiyorsanız, yapmanız gerekenleri kısaca anlatıyoruz.

1- Remove YouTube Recommended Videos (Chrome için)


Remove YouTube Recommended Videos adlı Chrome eklentisini yükledikten sonra artık YouTube önerilerinin yer aldığı kenar çubuğu görünmez yani otomatikman gizlenmiş olur.

Ayrıca bir sonraki video, kullanıcı yorumları ve video bittiğinde gösterilen video önerileri de kapatılır.

2- Remove Youtube’s Suggestions (Firefox için)


Remove Youtube’s Suggestions, isimli Firefox eklentisini yükledikten sonra, artık Firefox’ta YouTube sitesini açtığınız zaman yorumları, ana sayfa veya kenar çubuğunda gösterilen video önerilerini kaldırabilirsiniz. Bu eklentinin ayarlarına girerek istemediğiniz her şeyi gizleyebilirsiniz.

YouTube’un önerdiği videoları ve kenar çubuğundaki önerilen videoları gizleyen açık kaynaklı bir eklentidir. Remove Youtube’s Suggestions’da yorumları, anasayfada ve kenar çubuğunda görünen videoları gizleyebilirsiniz. Uzantı seçeneklerinden gizleme işlemini ayarlayabilirsiniz. Remove Youtube’s Suggestions’ı Firefox tarayıcınızda kullanabilirsiniz.

3- ImprovedTube (Opera için)


ImprovedTube, adlı Opera eklentisini yükleyerek YouTube sitesinin belirli unsurlarını gizleyebilirsiniz. Mesela ilgili video önerileri ve yorumları rahatlıkla kapatarak görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca göz sağlığını koruyan mavi ışık filtresinden de faydalanabilirsiniz.

4- Options


Options eklentisini Chrome, Firefox, Opera ve Safari tarayıcılarına yükleyerek kullanabilirsiniz.

Böylece YouTube üzerinde başta önerilen videolar olmak üzere pek çok içeriği kaldırabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi