YouTube Tam Ekran Kullanılamıyor Sorunu ve Çözümü

Merhabalar, bu yazımızda YouTube tam ekran kullanılamıyor sorunu ve çözümü noktasında sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi web tarayıcı kaynaklı bazı problemlerden ötürü YouTube videoları tam ekran olarak oynatılamıyor.

Öncelikle bu problemin asıl sebebinin genellikle tarayıcı ayarlarından kaynaklandığını söyleyelim. Bazen de ekran kartı neden olabiliyor.

YouTube videoları tam ekran hatası nasıl düzeltilir?


YouTube’da videoyu tam ekran izleyememenin çeşitli nedenleri olabilir. Web tarayıcının ve ekran kartı sürücüsünün güncel olmaması, aşırı yüksek kaliteli videoların olması ve bazı Chrome eklentileri bu nedenler arasında sayılabilir.

Öncelikle web tarayıcının güncel olduğundan emin olun. Hatta Ayarlar > Yardım > Google Chrome hakkında yolunu izleyin. Böylece güncel değilse, anında otomatik güncelleme yapılacak.

Şimdi de ekran kartı sürücüsünün güncel olduğundan emin olun. Eğer güncel değilse, son sürümünü yükleyerek güncel hale getirin.

Eğer açmaya çalıştığınız videonun kalitesi aşırı yüksekse, mesela 4K, 8K veya 1080p gibi bir değerde ise, bazı bilgisayarlar bu videoyu tam ekran çalıştırmaya izin vermez. Dolayısıyla yapmanız gereken şey videonun kalitesini düşürmek. Mesela 480p yaparak açmayı deneyin.

Son olarak bazı dandik ve bozuk Chrome eklentileri bu gibi hatalara yol açabilir. Bundan dolayı son zamanlarda yüklediğiniz eklentileri pasif hale getirerek videoyu tam ekran yapmayı deneyin.

Yukarıda paylaştığımız YouTube tam ekran sorunu için en çok işe yarayan çözüm yöntemleri umarız işinize yarar. Bu konuda bizden ücretsiz teknik destek almak için aşağıdaki yorum kutusundan yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi