Ana Sayfa Teknoloji İnternet ZenMate Çalışmıyor İse Kesin Çözümü Burada

ZenMate Çalışmıyor İse Kesin Çözümü Burada

6622
1

Eğer siz de diğerleri gibi aylardır ZenMate Chrome eklentisini veya masaüstü programını yükleyip de çalıştıramıyorsanız, üye olmaya çalışırken üyelik sayfası açılmıyorsa, sorunun çözümü için doğru yerdesiniz.

ZenMate neden çalışmıyor diye merak ediyorsanız, hemen açıklayayım. ZenMate şirketi resmi hesabından Türkiye’de VPN servislerine erişim yasağı getirildiğini açıklamıştı. Dilerseniz ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Bundan dolayı Zenmate’nin kaydolma sayfası açılmamaktadır.

Problemin çözümü ise başka bir VPN eklentisi kullanmaktır.

Bu sayfada ZenMate benzeri (alternatifi) en iyi eklenti olan Tunnello VPN eklentisini tanıtmak istiyorum. Kendi bilgisayarımda da kullandığım bu eklenti sayesinde tıpkı Zenmate gibi tek tıklamayla aktif edip yasaklı sitelere girebiliyorum ve tek tıklamayla kapatıp normal haline getirebiliyorum.

Tunnello Chrome eklentisi indir

Yükledikten sonra tarayıcının sağ üst köşesine aşağıdaki gibi bir simge yerleşecek. 1 numarayla gösterdiğim bu simgeye fareyle tıklayınca bir pencere açılacak. Açılan penceredeki GO butonuna tıklayınca, yeni bir sayfa açılacak ve bir defaya mahsus olmak üzere sizden kaydolmanız istenecek. With Facebook yazan butona tıklayarak hemen tek tıklamayla kolayca bu işi halledebilirsiniz.

Kayıt işleminin ardından yine 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim eklenti simgesine tıklayın. Açılan pencerede bu defa 2 numaralı ok ile gösterdiğim yerden bir VPN seçebilirsiniz. Ben genellikle United States seçiyorum. Fakat siz bulunduğunuz yere ve zamana göre hangisi daha hızlıysa onu seçin. Aslında seçmeye de gerek yok. Olduğu gibi de bırakabilirsiniz. Eğer hızınız düşerse, buradan başka birini seçerek hızlandırabilirsiniz.

Son olarak 3 numaralı ok ile gösterdiğim GO butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Artık Wikipedia gibi ülkemizde engellenmiş bütün sitelere yüksek hızda özgürce girebilirsiniz.

Tunnello’yu pasif yapmak yani kapatmak için aşağıda gösterilen butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Önceki İçerikEhliyet Sınavı İçin 3D Araba Oyunu İndir Oyna
Sonraki İçerikBilgisayarda Dosya Gizleme Programı (Ücretsiz)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz