ZenMate Nasıl Kullanılır ZenMate Kullanımı Resimli Anlatım

Dünyanın en kolay, en hızlı ve en sorunsuz DNS değiştirme programı Zenmate eklentisidir.

Türkçe arayüze sahip olan ve tamamen ÜCRETSİZ olan Zenmate yazılımını hem Android telefonlarda, hem iPhone gibi iOS yüklü cihazlarda, hem de Firefox ve Google Chrome eklentisi olarak Windows bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Android İçin Zenmate İndir

iPhone İçin Zenmate İndir

Google Chrome İçin Zenmate İndir

Firefox İçin Zenmate İndir

Zenmate Kullanımı Resimli Anlatım

Zenmate’nin penceresi yani arayüz tasarımı telefonlarda ve bilgisayarlarda hep aynıdır ve tamamen aynı mantıkla aynı şekilde çalışır.

Bu nedenle burada sadece Google Chrome tarayıcısında ZenMate eklentisinin nasıl kullanıldığını göstereceğim. Böylece diğer cihazlarda rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

Buraya tıklayarak açılan sayfadan Zenmate eklentisini tarayıcıya yükleyin. Yüklediğiniz zaman Chrome tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde yeşil renkli Zenmate ikonu görünecek.

2016-08-15_09-23-41

Bu ikona tıkladığınız zaman bir sayfa açılacak ve bu sayfada e-posta adresinizi girerek ücretsiz hesap açacaksınız (kaydolacaksınız).

2016-08-15_09-31-31

Kayıt işlemi bittiği zaman Zenmate eklentisi otomatik olarak çalışacak ve otomatik olarak DNS adresinizi ve ip adresinizi değiştirecek.

Pencerenin sağ üst köşesindeki Zenmate ikonuna fare ile tıklayınca alttaki pencere açılacak.

2016-08-15_08-57-08

Burada gösterilen bilgilere göre bilgisayarınıza ABD üzerinden bir ip numarası atanmış. Yani internete Amerika’dan girmiş gibi gözüküyorsunuz.

Eğer Zenmate eklentisini pasif yapmak yani devre dışı bırakmak istiyorsanız, sağ alt köşedeki ON butonuna bir kez tıklayarak OFF haline getirin. Böylece ip adresiniz eski normal haline dönecek ve pencere aşağıdaki gibi görünecek.

2016-08-15_08-56-20

Eğer ABD üzerinden girdiğiniz internetin hızı yavaşladıysa ve video izlerken falan donuyorsa, o zaman yine tarayıcının sağ üst köşesindeki Zenmate ikonuna tıklayarak pencereyi açın ve sol alt köşedeki Lokasyon değiştir‘e tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

2016-08-15_09-12-01

Burada mesela Almanya’nın yanındaki SEÇ’e tıklayarak DNS adresinizi değiştirip Almanya üzerinden bağlanabilirsiniz. Böylece büyük ihtimalle internet hızınız artacak.


Yayımlandı

kategorisi