Algodoo Ücretsiz İndir Sanal Fizik Deneyleri Yapma Programı

Fizik kurallarını kalıcı bir şekilde öğrenmek ve test etmek için deney yapmanız şart. Fakat okullardaki yetersiz veya hiç olmayan malzemelerle laboratuvarlarda deneyler yapmak neredeyse imkansız. Algodoo programı sayesinde derslerde gördüğünüz fizik konularını sanal ortamda deneylerle sınayabilir ve fiziği daha iyi anlayabilirsiniz. Böylece derslerdeki başarınız da artar.

İster derslerde gördüğünüz deneyleri gerçekleştirin, ister kendi teorilerinizi test edin. Programın çizim aracını kullanarak dilediğiniz nesneyi çizebilir birleştirebilir ve hayal gücünüzden faydalanarak yeni icatlar çıkarabilirsiniz. Örneğin su tankı, araba, silindirler, ağırlıklar ve iplerden faydalanarak çeşitli simülasyonlar gerçekleştirebilirsiniz.

Programın içinde çeşitli çizim araçları, bir takım hazır objeler, değişik renk paletleri ve farklıt asarım araçları yer almaktadır. Bunları kullanarak sanal ortamda aklınıza gelebilecek her türlü deneyi yapabilirsiniz.

Dikkat ve konsantrasyon eksikliği yüzünden fizik derslerinde yeterli başarıyı yakalayamayan öğrenciler için çok yararlı olacaktır. Eğlenerek öğrenmek için idealdir.

NOT: Programın iPhone uygulamasını buradan yükleyebilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 41,36 MB

Algodoo İndir

Algodoo Alternatif İndirme Linki

Algodoo Alternatif indirme linki 2

Algodoo Ekran Görüntüleri

800px-New_algodoo


Yayımlandı

kategorisi