Katibim Okul Zili Programı İndir En İyi Otomatik Okul Zil Yazılımı

Okullarda vakti geldiğinde otomatik olarak zil çalınması için gelişmiş ve kaliteli bir program arıyorsanız, en iyisi kesinlikle Katibim Okul Zili programıdır. Tıpkı diğer yazılımlar gibi bilgisayarın ses kartından faydalanarak okul zilini çalar. Programda çok sayıda farklı zil sesi meloidisi mevcut. Dilerseniz tenefüs aralarında dinlendirici müzikler çalabilir veya sesli mesajlar verebilirsiniz.

Programın pencerelerindeki butonlar ve nasıl kullanıldığı ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir. Hangi seçeneğin ne işe yaradığı tek tek açıklanmıştır.

Kâtibim okul zili ana pencere

Okuldaki ders durumunu gösteren bir panel ile program bölümleri arasında geçişi sağlayan butonlardan   oluşmaktadır. Zil programındaki butonların görevleri kısaca aşağıda belirtilmiştir.

Melodi Ayarları: Melodi ayarlarının yapıldığı bölümü ekrana getirir. Derlerin giriş, çıkış ve öğrenci zillerinin ayarlandığı bölümdür. Ayrıca bu bölümü kullanarak İstiklal Marşı,Alarm sesini belirleye biliriz bunlara ek olarak öğrenci, öğretmen ve kitap okuma ananoslarını ayarlayabiliriz.

ZTablosu:  Derslerin giriş/çıkış saatlerinin belirlendiği zaman tablosunun oluşturlduğu bölümdür.

Genel Ayarlar: Derse hazırlık zillerinin çalacağı saatlerin belirlendiği, teneffüste müzik yayınının yapılıp yapılmayacağının belirlendiği bölümdür.

Açık-Kapalı : Okul zilinin aktif yada pasif olmasını sağlayan bölüm.

Müzik Listesi: Teneffüste yayınlanacak müzik dosyalarının listesinin oluşturulduğu bölüm.

Müzik yayını  başlat-durudur: Müzik yayınını elle başlatmak veya durdurmak için kullanılır.

Minimum Görünüm:  Minimum görünün özelliği ile okul zili programı ekranın en üstünde çok az bir yer kaplayarak hangi derste, hangi teneffüste ve dersin bitmesine veya teneffüsün bitmesine ne kadar süre kaldığını kayan yazı ile göstermektedir.

Melodiyi Elle Kontrol Et:  Bu seçenek sayesinde giriş melodisini, çıkış melodisini, öğretmen derse giriş melodisi, alarmı, İstiklâl Marşını elle devreye sokabilir ve çalan bir melodiyi durdurabiliriz.

Tarih ve Günün yazılı olduğu bölümü çift tıklayarak saat değiştirmek için tarih-saat ayarlarının açılmasını sağlayabilirsiniz.

Sağdaki liste içinde işlenecek olan ders sayısını ve bunların giriş çıkış saatlerini görebilirsiniz.
Lisans: Deneme Sürümü

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Dil: Türkçe

Boyut: 18.95 MB

Katibim Okul Zili Programı İndir

Katibim Okul Zili Programı Alternatif İndirme Linki


Yayımlandı

kategorisi