Ana Sayfa Mobil Android Ağda Kayıtlı Değil Hatası Kesin Çözüm

Android Ağda Kayıtlı Değil Hatası Kesin Çözüm

123
0

Android bana göre dünyanın en iyi işletim sistemidir. Masaüstü bilgisayarlarda bulunan Windows işletim sisteminden daha kararlı ve Apple firmasının iOS işletim sisteminden daha özgürdür. Fakat insan yapımı hiçbir şey mükemmel olamaz. Dolayısıyla Android işletim sistemlerinin de pek çok kusuru var. Ağda kayıtlı değil hatası da bunlardan biri ve bu yazımda nasıl çözeceğiniz ile ilgili en çok işe yarayan garantili yöntemden söz edeceğim.

Android’li Telefonlarda Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Nasıl Çözülür (Düzeltilir)?

Öncelikle bu hatanın çoğunlukla orijinal olmayan cihazlarda ortaya çıktığını söylemek zorundayım. Taklit yani sahte telefonlarda (replika olarak bilinir) sık sık bu tip hatalar görülmektedir. Eğer sizin de orijinal olmayan ve ime numarası çakma olan bir telefonunuz varsa, ağda kayıtlı değil hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Fakat endişe etmeye hiç gerek yok. Kesin çözümü aşağıda açıkladım. Talimatları aynen uygulayınız.

Sansung Grand, Galaxy S3, S2, S4, S5, S6, Note model telefonlarda aynı çözümü uygulayabilirsiniz.

İlk olarak cihazın imei nosunu sorgulamayacağız. Bunun sonucunda cihazın imei numarasının sahte mi yoksa orijinal mi olduğunu anlayacağız.

İmei numarası nasıl öğrenilir?

Telefondan *#06# yazmanız yeterlidir. Gördüğünüz imei kodunu buraya tıklayıp e-devlet sitesine girerek sorgulayın.

Bazen de bu hatanın nedeni sim kart olabilir. Bunu anlamanın yolu da çok basit. Sim kartınızı çıkartın ve başka bir telefona takıp deneyin.

Bazı kullanıcılar cihazın şebeke ayarlarını yeniden yaparak bu sorunu çözdüğünü rapor ediyor.

Bazen APN ayarlarını güncellemek de sorunu çözebilir. Bunun için Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > “Erişim Noktası” yolunu izleyin ve ayarları yeniden yapın.

Bazı kullanıcılar ise bu sorunu çözmek için önce WiFi ağlarını kapattığını, ardından cihazı uçak moduna aldığını ve uçak modundan çıkardıktan sonra yeniden denediklerinde sorunun çözüldüğünü ifade ediyor.

Bu makalede sizlere Android ağda kayıtlı değil hatasının kesin çözüm yolunu olabildiğince kısa ve öz bir şekilde anlattım. Bununla ilgili olarak bazen cihaza yeniden Flash yüklemek gerekebiliyor. Telefon tamircilerinden bu konuyla alakalı yardım alabilirsiniz.

Eğer anlattığım talimatları uygularken zorlandıysanız ve işin içinden çıkamadıysanız, tüm sorularınız  ve yardım talepleriniz için aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bana ulaşabilirsiniz. En kısa sürede yardımcı olacağımdan hiç kuşkunuz olmasın.

Önceki İçerikGoogle Aramada Resim Çıkartma Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikWhatsApp Para Gönderme (Türkiye)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz