Android Aynı Fotoğrafları Silme

Merhabalar, bu yazımızda Android aynı fotoğrafları silme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi bir anın fotoğrafını çekerken garanti olsun diye birkaç defa çekilir ve bundan dolayı herkesin telefonunda birbirinin aynısı olan çok sayıda gereksiz resim yer alır.

Ayrıca eğer çeşitli WhatsApp gruplarına dahilseniz, buralarda paylaşılan tüm görseller de galerinizde boş yere alan işgal eder.

Tüm bunlar hem karışıklığa yol açar hem de hafızayı doldurur.

Duplicate Photo Remover isimli ücretsiz uygulama sayesinde birbirinin aynısı yani kopyası olan çift fotoğrafları arayıp bulabilir ve gereksiz olanları silebilirsiniz.

Kullanması çok kolay. Uygulamayı yükledikten sonra tarama gerçekleştirin ve bulduğu aynı fotoğrafları temizlemesini sağlayın.

Hafızada fazladan boş alan açmak için galeri uygulamasına girerek silmek istediğiniz tüm fotoğrafları seçip tek dokunuşla silebilirsiniz.
Bunların yanı sıra, bazı yeni telefonlarda Son Silinenler diye bir klasör var ve sildiğiniz dosyalar aslında bu klasörde belirli bir süre tutulmaya devam ediyor. Dolayısıyla dolu hafızada yer açmak için bu klasördekileri de silebilirsiniz.

Yayımlandı

kategorisi