Ana Sayfa Mobil Android Android Sim Kart Yok Hatası SIM Bulunamadı Çözüm

Android Sim Kart Yok Hatası SIM Bulunamadı Çözüm

36
0

Merhabalar, bu yazımızda Android sim kart yok  hatası ile ilgili sizlere yardımcı olacağız. Eğer Android’li bir telefonda yada tablette SIM bulunamadı şeklinde bir hata mesajıyla karşılaştıysanız, en çok işe yarayan çözüm yöntemlerini sunuyoruz.

Pek çok olası sebebi olmakla birlikte, en fazla karşılaşılan nedeni sim kartın yuvasına iyi bir şekilde oturmamış olması.

Dolayısıyla eğer siz de sim kartı yuvasına doğru bir şekilde yerleştirmediyseniz, bu hatayı görebilirsiniz. Çünkü cihazı sim kartı algılamaz.

Çözümü ise tahmin edeceğiniz gibi çok basit. Sim kartı kontrol ederek düzgün bir biçimde yerleştirin, yuvasına iyice otursun ve ardından cihazı yeniden başlatın yani kapatıp sonrasında tekrar açın.

Eğer hata düzelmedi ise demek ki nedeni başka bir şey. Yapacağınız ikinci işlem batarya ve sim kartı çıkarttıktan sonra tekrar yerleştiriş deneyin.

Sorun devam ediyorsa, cihazı güvenli moda alıp deneyin. Eğer güvenli mod ile açtığınız zaman sim kartı görüyorsa, o zaman yüklenen uygulamalardan birisi böyle bir sim kart hatasına neden olabilir demektir. Son günlerde yüklediğiniz yeni bir uygulama varsa, kaldırıp öyle deneyin. Bu şekilde hatalı uygulamayı bulabilirsiniz.

Halen daha problem çözülmedi ise, o zaman belki de cihazın kart yuvası gevşemiştir. Eğer gevşeme varsa cihaz sim kartı görmez. Böyle durumlarda sim kartı sıkıştırmak için kağıt parçası kullanabilir ve böylece sim kartı sabitleyebilirsiniz.

Eğer sabitlemeyi yapamadıysanız, bir telefon tamircisine yada servise götürebilirsiniz.

Bu tür gevşeme problemleri serviste ve tamircide kolayca onarılır. Üstelik pek bir masrafı da yoktur.
Önceki İçerikAirPods Kulaklık Sıfırlama (Resetleme) Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikTwitter Telefon Numarası Eklemek İstemiyorum Zorunlu mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz