Android telefonlara bedava oyun yükleme

Yeni nesil dokunmatik akıllı telefonlar ya Android ya iOS ya da Windows Phone gibi belli başlı işletim sistemlerini kullanıyorlar ve bunların uygulama mağazasına girerek her türlü program ve oyun ihtiyacını doğrudan doğruya bu online mağaza üzerinden karşılayabiliyorsunuz. Fakat günümüzde hala eski tip telefonları kullanmak zorunda olan veya kullanmayı kendisi bizzat isteyen kişiler var. Bunların da oyun oynamak en doğal hakları. Fakat internette Androidsiz telefonlar için Java oyunlar pek bulunmuyor. Bu yazıda bu soruna bir çözüm sunmak istiyorum.

Öncelikle Android olmayan bir telefona yani java işletim sistemini kullanan eski tip telefonlara oyun nasıl yüklenir bakalım;

https://www.youtube.com/watch?v=iEEVKwRgR0E

Android olmayan telefon için en güzel Java oyunları Phoneky isimli websitesinden bulabilir ve ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

http://phoneky.com/games/

Sitenin ana sayfası aşağıdaki gibidir.

2016-03-21_01-21-26

Buradan beğendiğiniz bir oyuna tıklayınca aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

2016-03-21_01-23-13

Bu sayfada “Download Game” yazan butona tıklayın ve karşınıza 3 adet indirme linki çıkacaktır. Bunlardan istediğinize tıklayarak oyunu indirebilirsiniz. Zaten diğer iki link de aynı oyunun alternatif indirme linkidir.


Yayımlandı

kategorisi