Apple Arcade Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Oynanır, Fiyatı Kaç Para?

Merhabalar, bu yazımızda Apple Arcade nedir, ne işe yarar, nasıl oynanır ve fiyatı kaç para gibi sizden gelen sorulara kısa ve öz cevaplar veriyoruz.

Peki nedir bu Apple Arcade olayı?

Apple firmasının yeni çıkardığı bir oyun servisidir. Bir nevi Steam benzeri bir platform diyebiliriz. Ama aralarında önemli farklar var. Yazının devamında bu farklardan söz edeceğiz.

Peki ne işe yarar bu Apple Arcade platformu?

Örneğin Steam platformunda ücretsiz kaydolduktan sonra beğendiğiniz oyunlara para ödeyerek tek tek satın alabilir ve bilgisayara indirdikten sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Kurulum işlemlerini otomatik olarak kendisi yapıyor.

Apple Arcade ise bambaşka bir mantıkla geliyor ve herkesi cezbedecek gibi görünüyor. Bu yeni oyun servisinde sadece paranızın yettiği oyunlarla yetinmek zorunda değilsiniz.

Her ay belirli bir ücret karşılığında bu servise abone olarak sunulan tüm oyunları dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Üstelik 2 seçenek sunuluyor. Her oyunu ister indirip internetsiz oynayın, ister indirmeden internetten çevrimiçi olarak oynayın.

Abonelikle oyun oynayacağınız için hiçbir rahatsız edici reklam gösterilmeyecek.

Toplamda yüzlerce oyunun yer alacağı ifade ediliyor. Slogan olarak da hayal gücünü aşan oyunlar ifadesi reklamlarda gösteriliyor.

Dilerseniz çocuğunuz için süre kısıtlaması ve ebeveyn denetimi özelliğini kullanabilirsiniz.

19 Eylül’de başlayacak bu hizmetin Türkiye’de ne zaman açılacağı şuan için belli değil.

Apple Arcade Fiyatı Ne Kadar (Aylık Abonelik Ücreti)

Eğer Apple firması tarafından duyurulan rakam globalde geçerli ise, Türkiye’de aylık abonelik için ödenecek ücret yaklaşık 35 TL olarak görünüyor. ABD’de bu fiyat 5 dolar.


Yayımlandı

kategorisi