Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok Kesin Çözüm 2016

2016-07-28_03-02-47

Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok Ne Demek ve Hata Nasıl Çözülür?

Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok hatasıyla Windows Xp, Windows 7, Windows Vista ve Windows 8 de karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun çözümünü kısa, kolay ve basit bir şekilde anlatıyorum.

İlk iş olarak modemi kapatın ve açın. ADSL yada DSL ışığı sabit bir şekilde yanmıyorsa, telefon hattında problem olabilir. Gidip bakın ve kontrol edin.

Eğer kablo üzerinden internete bağlanıyorsanız (ethernet kablosu), modemin ve bilgisayarın internet kablosunu çıkartıp tekrar sağlam bir şekilde takın. Eğer modemde farklı giriş yerleri varsa, diğer girişlere kabloyu takarak yeniden deneyip test edebilirsiniz.

Eğer kablosuz internet (wi-fi) kullanıyorsanız modemin bağlantısını kesin ve tekrar bağlanın.

Bazen antivirüs programları yanlış bir algılama sonucunda interneti kesebiliyor. Antivirüs veya varsa diğer güvenlik yazılımlarını kapatıp öyle deneyin bakalım internete bağlanacak mı.

Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok hatalarında en sık görülen durum ADSL ışığının sabitlenmemesi yani sürekli yanıp sönmesidir. Böyle bir durumda öncelikle ADSL hattını modemden çıkartın ve telefona takarak test edin. Eğer sorunun nedeni bu değilse, o zaman 444 0 375 telefonunu arayarak Türk Telekom arıza destek hattına ulaşın ve derdinizi anlatın.

Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak internet üzerinden formu doldurup online arıza bildirimi yapabilirsiniz.

https://ett.turktelekom.com.tr/bohm-misafir-ariza-islemleri-yeni-bildirim.jsp

En son çare artık modemi fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Bunun için modemin ip numarasıyla web arayüzüne girin. Genellikle aşağıda verdiğim 3 ip numarasından birisi mutlaka çalışacaktır.

192.168.2.1

192.168.1.1

10.0.0.2

Bu üç ip adresini de sırayla adres çubuğuna yazıp  klavyeden Enter tuşuna basın. Web arayüzü açılınca modemi fabrika ayarlarına döndürün ve kullanıcı adı ile şifrenizi girerek yeniden yapılandırın.


Yayımlandı

kategorisi