Bilgisayar Telefonumu Görmüyor Ne Yapmalıyım? Samsung iPhone Sony LG

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar telefonumu görmüyor ne yapmalıyım diye soran siz değerli takipçilerimiz için Samsung, iPhone, Sony, LG, Lenovo, Huawei ve Honor gibi telefonlarda bu sorunun çözümü noktasında yardımcı olacağız.

Aşağıda bilgisayarın telefonu görmemesinin en genel nedenleri ve çözüm önerileri kısaca maddeler halinde listelenmiştir. Anlatılan çözüm yöntemlerini teker teker sırayla deneyiniz.

Eğer USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağladığınız zaman bilgisayardan ses çıkmıyorsa yada sistem tepsisinde USB aygıtın takıldığına dair bir mesaj görünmüyorsa o zaman USB kablosunda yada USB portunda bir problem olabilir. Hangisinde hata olduğunu bulup çözünüz. Bunun için farklı bir USB kablosu kullanabilirsiniz.

Bazen bilgisayarda kullandığınız antivirüs programı da bu bağlantıya engel olabiliyor. Gerekirse antivirüs programını 10 dakikalığına devre dışı bırakarak yeniden bağlantı kurmayı deneyin.

Eğer telefonu dosya aktarım modu yerine şarj moduna almışsanız, o zaman bilgisayarda telefonu göremezsiniz. Dolayısıyla dosya aktarım moduna aldığınızdan emin olun.

USB aygıt sürücüsünü güncelleştirmeyi deneyin. Çünkü bu sürücü arızalı yada eksik olursa, bu tarz hatalarla karşılaşabilirsiniz. Başlat’a sağ tıklayarak açılan menüden Aygıt Yöneticisi’ni açın ve usb aygıt sürücüsünün güncel olduğundan emin olun.

Eğer yukarıdaki çözüm yollarının hiçbirisi işe yaramadıysa, o zaman telefonda USB hata ayıklama modunu açık hale getirin. Böylece olası hataları düzeltecek ve bilgisayara bağlanmanıza yardımcı olacaktır.


Yayımlandı

kategorisi