WhatsApp İle Bilgisayardan Telefona Dosya Aktarma Video Fotoğraf Atma

Merhabalar, bu yazımızda whatsApp ile bilgisayardan telefona dosya aktarma video fotoğraf atma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Aslında telefondan bilgisayara dosya transferi için de kullanılabilir. Üstelik telefonun Android yada iPhone olması fark etmez.

Bu iş için bilgisayara WhatsApp masaüstü yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki butona basarak indirebilirsiniz.

Windows için WhatsApp programı indir

Kurulumu tamamladıktan sonra WhatsApp programını bilgisayarda çalıştırın.

Ardından yapacağımız işlem oldukça basit ve düz mantık. İsterseniz şöyle kısaca özetleyelim:

  1. WhatsApp’ta yeni bir grup oluşturacağız
  2. Bu gruba kendimiz dışında yalnızca bir kişiyi eklememiz yeterlidir. Örneğin eşimiz, babamız veya kardeşimiz olabilir. Grubun ismini de kendim veya ben olarak koyabiliriz.
  3. Sonrasında grup ayarlarına girerek eklediğimiz bu kişiyi gruptan çıkartacağız. Böylece grupta yalnız biz kalacağımız için, bu gruba atacağınız tüm dosyaları ve yazıları sadece biz göreceğiz. Yani kendimize resim, fotoğraf veya mesaj gönderme imkanımız olacak.

Yukarıda 3 maddede anlattığım işlemleri resimli olarak adım adım görmek için WhatsApp kendine mesaj atma konumuzu okuyabilirsiniz.

İşlemi tamamladıktan sonra oluşturduğunuz kendim veya ben isimli gruba dokunarak sohbet ekranını açın. Ben aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kendim isimli bir grup oluşturdum.

Artık masaüstünde istediğiniz mp3 dosyasını, video dosyasını, fotoğrafları veya diğer dosyaları sürükle-bırak işlemi yaparak WhatsApp’a ekleyebilir ve bu yeni gruba gönderebilirsiniz. Bu grupta tüm paylaşımları sadece siz göreceğiniz için aslında kendinize göndermiş oluyorsunuz.

Ardından telefona girin ve WhatsApp uygulamasını çalıştırın. Yeni oluşturduğunuz grubun sohbet ekranını açın ve az önce eklediğiniz dosyaları telefona indirip dilediğiniz sosyal mecrada paylaşın veya başka düzenlemeler yapın.


Yayımlandı

kategorisi