Bilgisayarda Dolar İşareti Nasıl Yapılır? Windows 10 8 7 Xp Vista

Pek çok klavye modelinde 4 tuşunun üst kısmında dolar simgesi yer alıyor. Dolayısıyla Shift +4 kısayol tuşuyla dolar işareti yazabilirsiniz (Shift ve 4 tuşlarına birlikte basarak). Alttaki resimde 4 tuşunun üzerindeki dolar simgesini görebilirsiniz.

Eğer 4 tuşunun üst tarafında değil de, alt tarafında dolar işareti varsa, o zaman Alt ve 4 tuşlarına birlikte basarak dolar işareti yapabilirsiniz. Aşağıdaki görselde dolar işareti 4 tuşunun alt kısmında yer alıyor.

Böylece dolar yazmak için hangi tuşa basmak gerektiğini asla unutmazsınız. Sadece klavyede hangi tuşun üzerinde olduğuna bakmanız yeterli olacaktır.

Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Xp ve Windows Vista yüklü olan bilgisayarlarda dolar işaretini alternatif olarak aşağıdaki 4 yöntemden biriyle de yapabilirsiniz.

  1. ALT GR + 4: Klavyeden Alt GR ve 4 tuşuna aynı anda birlikte basın.
  2. ALT + 34: Klavyeden Alt tuşuna basın basılı tutarak sırasıyla 3 ve 4 tuşlarına basın.
  3. CRTL + ALT + 4: Klavyede Ctrl ve Alt tuşlarına aynı anda basıp basılı tutarak 4 tuşuna basın.
  4. $ Hemen soldaki bu dolar işaretini kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırarak da dolar işareti yazabilirsiniz.

Dünyada ekonomi çoğu kişinin sandığı gibi altına değil, dolara endekslidir. Herkes altının güvenilir olduğunu düşünebilir ama dünyanın en güvenilir para birimi maalesef dolardır. Öyle ki altını bile dolar belirler.

Amerikan doları hakkında bu acı gerçeği belirttikten sonra, her bilgisayarda klavye ile dolar işareti yazılabileceğini söyleyelim.


Yayımlandı

kategorisi