Bilgisayarı (laptopu) kablosuz modeme çevirme programı Connectify indir

Eğer evinizde kablolu modem kullanıyorsanız yada evinizde hiç modem yoksa bu yazı çok hoşunuza gidecek.

Connectify Hotspot programı sayesinde evinizdeki bilgisayarı tıpkı bir kablosuz modem gibi kullanarak internet dağıtabileceksiniz ve akıllı cep telefonları, tabletler hatta akıllı televizyonlardan bile dağıttığınız bu internete bağlanabileceksiniz.

Connectify Hotspot İndir (Ücretsiz / 9 MB)

2016-08-03_14-26-56

Programı kurduktan sonra çalıştırın ve üstteki ana penceresi açılacaktır. Burada gerekli ayarları yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki açıklamalara bakarak doldurunuz.

Internet to Share: Modeminizin ismidir. Başka bir modem kullanmak isterseniz buradan seçerek değiştiriyorsunuz.Burada size interneti ulaştıran modemin ismi yazıyor. Farklı bir modem kullanmak isterseniz buradan değişiklik yapabiliyorsunuz.

Hotspot Name: Birazdan dağıtmaya başlayacağınız kablosuz internetinize bir isim verin. Fakat programı ücretsiz olarak kullananların vereceği ismin başında Connectify-me otomatik olarak eklenecek. Bir nevi marka reklamı gibi bir şey.

Password: Kablosuz internete şifre koymak isterseniz bu alanı kullanın.

Tüm bu ayarları yaptığınız zaman en alttaki Start Hotspot yazan butona tıklayın.

Evet, hayırlı olsun. Artık bilgisayarınız tam bir kablosuz modeme dönüşmüş durumda.

Artık mobil cihazların, diğer laptopların veya akıllı tv’lerin kablosuz internet aramalarında yeni oluşturduğunuz kablosuz internetinizin ismi de görünecek.

Örneğin Android’li bir tabletin kablosuz internet seçenekleri arasında aşağıdaki gibi başında Connectify- ibareli bir seçenek görünüyor.

İşin güzel tarafı bu yöntemle bağlandığınız internetin hızında hiçbir azalma olmaz. İnternet tarifenizin hızı neyse tam olarak onu kullanabilirsiniz.

2016-08-03_14-37-56


Yayımlandı

kategorisi