Dosya bölme birleştirme programı nasıl yapılır resimli anlatım

Cyrogenic File Splitter isimli ücretsiz ve ufak boyutlu program sayesinde büyük boyutlu dosyaları daha küçük boyutlu parçalara bölerek internette daha kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Tabii ki daha sonra yine bu programı kullanarak ayrılan parçaları birleştirip tek bir dosya haline getirebilirsiniz.

Örneğin çok uzun bir video dosyasını kısa kısa video parçalarına ayırabilir ve tek tek internete yükleyebilirsiniz. Her bir parça .001, .002, .003 vs. şeklinde otomatik olarak isimlendirilir.

Programı buraya tıklayıp (179 kb) indirin, bilgisayara kurun ve çalıştırın. Alttaki gibi bir pencere açılacak. Burada dosyaları bölmek istiyorsanız en üstteki Split file kutusunu işaretleyin ve hemen yanındaki Parts kısmından dosyayı kaç parçaya bölmek istediğinizi seçin. Source butonuna tıklayarak bölünecek dosyayı seçin ve Destination butonuna tıklayarak parçaların nereye kaydedileceğini seçin. son olarak alt taraftaki Split butonuna tıklayarak bölme işlemini başlatın.

Dosya Bölmenin En Kolay Yolu: Cryogenic

Ayrılan parçaları yeniden birleştirerek tek bir dosya haline getirmek istiyorsanız, bu defa Join files kutusunu işaretleyin  aynı şekilde alt taraftaki ilgili butonlardan kaynak dosyaları (parçalardan birinci dosyayı yani .001 uzantılı dosyayı) seçin ve birleştirilen dosyanın nereye kaydedileceğini seçtikten sonra bu defa Join butonuna tıklayın.

264008.jpg (640×456)


Yayımlandı

kategorisi