Bir Sitenin Tüm İç ve Dış Linklerini Listeleme Sitesi

Web master denilen web site sahipleri ve web geliştiriciler bazı nedenlerden dolayı sitelerinin iç bağlantılarını ve dış linklerini toplu olarak görmek ve bunun üzerine sağlıklı bir değerlendirme yapmak isteyebilir.

Bir sitenin Google SEO açısından en önemli kriterlerinden biri de link yapısıdır. İç ve dış link yapılandırması sağlam olan siteler, hep Google arama sonuçlarında daha iyi sıralar elde ediyor.

Eğer siz de sitenizin tüm iç ve dış linklerini liste halinde almak ve görüntülemek isterseniz, Link Extractor adlı ücretsiz web aracını kullanabilirsiniz.

Öncelikle sitenin alan adını yani domain adresini giriyorsunuz ve ardından hangi türde linkleri görmek istediğinizi seçiyorsunuz.

Mesela başka sitelerden sizin sitenize gelen linkleri görmek için inbound seçeneğini seçebilirsiniz.

Sizin sitenizden başka sitelere verilen bağlantıları görmek için outbound seçeneğini seçebilirsiniz.

Link etiketi olan (<a>) ama içerisinde href alanı boş bırakılan yani bir sayfaya bağlanmayan linkleri görmek için unbound seçeneğini seçebilirsiniz.

Göreceli bağlantıları tam bağlantılara dönüştürme, linkleri belirli sınıflar altında kategorilere ayırma ve başlık, alt metin ve tıklanabilir metin gibi bağlantının unsurlarını görme gibi seçenekleri de mevcuttur.

Dilerseniz tüm bağlantı listesini Excel dosyası formatında dışarı aktarmak için, listenin en altındaki “Export Results into Excel” yazan butona tıklayabilirsiniz.

Link Extractor sitesine ulaşmak için bu bağlantıya tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi