Ana Sayfa Sosyal Medya Çalınan (Kaybolan) Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?

Çalınan (Kaybolan) Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?

48
0

Olur da günün birinde telefonu misafir gittiğiniz bir arkadaşınızda unutursanız ve WhatsApp açık kalmışsa, artık arkadaşım mesajları okur mu diye endişe etmeye gerek yok. Aynı şekilde telefonun çalınması gibi durumlarda açık kalan WhatsApp oturumunu uzaktan kapatmak çok işinize yarayacak.

Çalınma ve kaybolma esnasında telefondaki WhatsApp programını kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:

Kayıp Veya Çalınan Telefonda WhatsApp Kapatma Nasıl Yapılır?


İlk iş olarak SIM kartı kilitleyin. Bunun için Vodafone, Turk Telekom veya Turkcell’den hangisini kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak durum hakkında bilgilendirme yapın ve SIM kartı kilitlemesini sağlayın. Ardından telefonu bulan kişi WhatsApp’a girmek istese bile SMS doğrulaması yapmak zorunda olduğundan dolayı bunu başaramayacak. Eğer SIM kartı iptal etmezseniz, telefonu bulan kişi herhangi bir WiFi ağına bağlandığı anda WhatsApp hesabınızı görebilir.

Tamamen aynı numaralardan oluşan yeni bir SIM kartı alın. Böylece WhatsApp’ı başka bir cihazda etkin hale getirin.

2019 08 03 21 11 31 1

WhatsApp yetkililerine e-posta mesajı gönderin. Bu sayfada anlatıldığı şekilde telefon numaranızı girin ve mesajın içeriğine “Lütfen hesabımı devre dışı bırakın” notu yazıp [email protected] adresine yollayın.

Devre dışı bırakılan hesap tamamen silinmiyor. Dolayısıyla kişileriniz profilinizi görebilir ve 1 ay boyunca beklemede kalan mesajlar yazabilir yada dosyalar gönderebilir.

Eğer hesabınız tamamen silinmeden önce yeniden etkinleştirme yaparsanız, bekleyen mesajları görebilir ve grup sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Fakat eğer 30 gün süresinde hesabı yeniden etkinleştirmezseniz, o zaman hesabınız kalıcı olarak silinmektedir.

Önceki İçerikInsatgram’da Geçirdiğim Süre Nerede Yazıyor?
Sonraki İçerikInstagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? 2019-2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz