Çalınan Telefon WhatsApp Silme, Kayıp Telefonda WhatsApp Çıkış Yapma Kapatma

Merhabalar, bu yazımızda telefon WhatsApp silme ve kayıp telefonda WhatsApp çıkış yapma (kapatma) konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi WhatsApp uygulamasında çıkış yapma yani kapatma seçeneği yok. Uygulamayı kaldırarak ancak çıkış yapılır ama telefonu ele geçiren kişi yeniden aynı numara üzerine WhatsApp’ı kolayca yükleyebilir.

Telefonum Çalındı veya Kayboldu WhatsApp’ı Nasıl Silerim (Kaptırım)?


Operatörünüzü (Turkcell, Vodafone, Turk Telekom) arayarak sim kartınızı kilitlemesini isteyin. Çünkü telefonu çalan kişi SMS doğrulaması yapmadan WhatsApp’ı kullanamaz.

Aynı numaraya sahip olan yeni bir sim kart satın alın. Böylece WhatsApp uygulamasını başka bir telefonda yeniden aktif hale getirebilir ve WhatsApp’ı bıraktığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer sim kartı değiştirmezseniz, telefonu çalan kişi herhangi bir WiFi’ye bağlanarak kaldığı yerden kullanmaya devam eder.

Son olarak WhatsApp yardım hattına mail yollayın. Bu mesajda “lütfen hesabımı devre dışı bırakın” yazın ve telefon numaranızı da ekleyin.

WhatsApp yardım hattı e-posta adresi: [email protected]

Detaylar resmi sitesinde anlatılmıştır. Okumak için buraya tıklayın.

WhatsApp hesabını devre dışı bırakınca tamamen silinmiyor ve kişilerle profil görülebiliyor.

Ama 30 gün süreniz var. Bu süre içinde yeniden etkinleştirirseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Aksi takdirde hesabınız tamamen silinir.


Yayımlandı

kategorisi