iPhone’da Daha Az İnternet Harcamak İçin Ne Yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda iPhone’da daha az internet harcamak için ne yapılır sorusuna cevaben kısa ve öz bazı önerilerde bulunacağız.

iPhone cihazları WiFi bağlantısının yeterli olmadığı zamanlarda mobil veriyi  harcamaya başlayarak bu eksikliği hissettirmemeye çalışır. Fakat mobil internet kotanız bu yüzden çok çabuk bitebilir. Siz nasılsa WiFi ile bağlandım diyerek film izlersiniz ama aslında mobil veri kotanız dolmuş olabilir.

Bu nedenle internet ayarlarına girerek Wi-Fi Yardımı özelliğini kapatın. Aşağıdaki resimde bu özellik gösterilmiştir.

Bazı uygulamaların arka planda çalışarak yedekleme yapması ve otomatik güncelleme yapması mobil kotanızı önemli ölçüde harcayabilir. Bundan dolayı çok sık kullanılmayan uygulamaları tamamen kapatınız.

Video izleme ve müzik dinleme uygulamalarının çevrimdışı özelliğini mutlaka kullanın. Bunlar mobil verinin kanını emen en tehlikeli programlardır. Dolayısıyla çevrimdışı özelliği sayesinde en sevdiğiniz müzikleri telefona indirerek internete gerek kalmadan defalarca dinleyebilir ve önemli ölçüde internet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Mesela YouTube Müzik uygulaması artık 3 ay ücretsiz deneme süresi veriyor ve bu esnada beğendiğiniz tüm müzikleri telefona kaydederek internetsiz dinleme olanağı sunuyor.

Aynı şekilde Netflix adlı tv izleme platformu ve Spotify adlı müzik dinleme uygulamasının da çevrimdışı özelliği mevcuttur.


Yayımlandı

kategorisi