Candy Crush Saga 2016 Bilgisayara İndir Oyna

install-candy-crush-saga-01.png (259×194)

Tüm dünyada yüz milyonlarca kullanıcının oynadığı gelmiş geçmiş en iyi eşleştirme oyunlarından biridir. İlk başta Facebook için özel olarak üretilen Candy Crush Saga oyunu çok tutulunca hemen mobil cep telefonları için de uygulama olarak piyasaya sürüldü ve peşi sıra bilgisayar için Windows oyunu çıktı.

Bu oyun her türlü platformda oynanabildiği için cep telefonundan elde ettiğiniz skorları bilgisayarda oynarken de görebilirsiniz çünkü farklı cihazlar arasında senkronize olarak bilgileri eşleyebiliyor.

install-candy-crush-saga-02.png (290×174)

Candy Crush Saga oyununda göreviniz ekrandaki şekerleri yer değiştirmek suretiyle en az 3 yada daha çok şekeri yan yana getirerek eşleştirmektir. Eşleştirme gerçekleştiğinde şekerler anında kaybolacaktır ve yerine başka şekerler çıkacaktır. Böylece daha çok puan kazanacaksınız. Candy Crush Saga oyununun kolaydan zora doğru ilerleyen tam 400 değişik seviyesi vardır. Her seviye arasında geçilmesi gereken minimum puan vardır. Bu puanı alınca otomatik olarak seviye atlayacaksınız. Bazen rastgele olarak ekrana özel biçimli şekerler çıkıyor. Bu şekerler sayesinde tek seferde çok yüksek puanlar elde edebilirsiniz.

Oyunun temel amacı şekerlerin yerlerini değiştirerek 3 veya daha fazla şekeri eşleştirebilmektir. Eşleştirme yapıldığında şekerler kaybolur ve yerlerini başka şekerlere bırakırlar. Daha fazla şeker kayboldukça (yani ezildikçe) oyuncu daha fazla puan alır. Oyun gittikçe zorlaşan 400 civarında seviye içerir. Bir sonraki seviyeye geçebilmek için her defasında belirtilen minimum puan geçilmelidir. Arada sırada özel şekerlerde ekranda belirecektir, bu şekerler oyuncuya daha fazla puan kazanması için yeni ve heyecan verici yollar sunar.

Candy Crush Saga oyunu normalde tamamen bedavadır. Fakat isteyenler daha fazla can ve güç satın almak için kredi kartı yada Google Play üzerinden oyunu satın alabilir.

Candy Crush Saga oyununu ücretsiz olarak bilgisayara indirmek için buraya tıklayınız.


Yayımlandı