İngilizce kelime ezberleme programı 2016 ücretsiz indir

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi artık İngilizce dili hem internet aleminin resmi dili oldu hem de tüm dünyada kullanılan ortak bir iletişim dili haline geldi. Bundan dolayı ülkemizdeki hemen herkesin İngilizce öğrenmesine veya biliyorsa da geliştirmesine ihtiyaç var.

Bir dili gramer kurallarıyla öğrenebiliriz ama dili konuşmak için kelime hazinemizin de yeterli olması gerekiyor. Bunun tek yolu da maalesef kelime ezberlemekten geçiyor. Fakat teknolojinin gelişmesiyle artık pek çok İngilizce kelimeyi zorlanmadan kolayca öğrenebileceğiniz programlar mevcut.

Bu yazıda hem bilgisayar hem Android hem de iPhone cihazları için İngilizce kelime ezberleme programlarını paylaşıyorum.

Bilgisayar için:

İngilizce Kelime Ezberleme Programı 1.0

İngilizce Kelime Ezberleme Programı

Çeşitli oyunlarla eğlenerek kelime ezberlemenize yardımcı oluyor. Üstelik çeşitli sesli ve yazılı okuma parçalarıyla oldukça hızlı bir biçimde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Program tamamen Türkçe ve bedavadır ama ücretsiz olarak üye olmanız gerekiyor.

Not: Bu program virüs şüphesi taşıdığı için tarafımızca kaldırılmıştır. Onun yerine aşağıdaki programları deneyebilirsiniz.

İngilizce Ezberci 1.1

En çok ihtiyaç duyulan ve en çok kullanılan 1200 adet kelimeyi sesli ve resimli bir şekilde ezberletiyor. Bunun yanı sıra herhangi İngilizce olarak yazılan bir yazıyı (makaleyi) sesli olarak okuma özelliğine de sahiptir.

İndirmek için tıklayınız.

İngilizce Kelime Öğren 1.3

İngilizce Kelime Öğren

Çeşitli soruların sorulduğu testler sayesinde İngilizce kelime hazinenizi genişletmenize yardım ediyor. Mesela İngilizce bir kelime rastgele seçilip anlamı soruluyor. Sunulan şıklardan doğru olanı bulmaya çalışıyorsunuz. Eğer yanlışı seçerseniz anında uyarı veriyor ve doğru cevabı gösteriyor. Ayrıca sağ üst köşede doğru/yanlış sayınızı ve başarı yüzdenizi de takip edebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

Android İçin

İngilizce Kelimeleri Öğrenin

İngilizce Kelime Öğreniyorum

İngilizce Kelime Hatırlat

iPhone İçin

İngilizce Kelime Öğreniyorum

 


Yayımlandı

kategorisi