Chrome En Çok Ziyaret Edilenler Kapatma Yeni Sekme Geçmiş Silme Gizleme

Merhabalar, bu yazımızda Chrome en çok ziyaret edilenler kapatma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi Google Chrome tarayıcısında yeni bir sekme açtığınız zaman, boş yeni sekmede, en çok ziyaret edilen sitelerin küçük kısayol simgeleri gösterilir. Eğer bunlar görünmesin, kapatılsın yada gizlensin istiyorsanız, bunun nasıl yapıldığını sizlere kısaca anlatacağım.

El Yordamıyla Tek Tek Sil


Öncelikle Chrome tarayıcısına yeni bir sekme açın. Ardından yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi, silmek istediğiniz kısayol simgesinin üzerine farenin imlecini getirin. Böylece 2 numaralı ok ile gösterilen 3 nokta simgesi görünecek. İşte bu simgeye tıklayınca da aşağıdaki ufak pencere açılacak.

Bu pencerede 3 numaralı ok ile gösterilen Kaldır butonuna tıklayarak YouTube kısayol simgesini siliyoruz. Sizler de bu yolu izleyerek dilediğiniz kısayol simgesini el yordamıla  (manuel olarak) tek tek bu şekilde silebilirsiniz.

Hepsini Birden Sil


Google Chrome web tarayıcısının sakladığı verileri temizlemek suretiyle en çok ziyaret edilen siteleri de toptan silebilirsiniz.

Bunun için Chrome tarayıcısı açık iken, Ctrl+H klavye kısayol tuşlarına birlikte basın.

Açılan sayfada yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Tarama verilerini temizle seçeneğine tıklayın. Böylece karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz pencere çıkacak.

Burada en üstte 2 numaralı ok ile gösterilen Zaman aralığı seçeneğini Tüm zamanlar olarak seçin.

Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen ilk dört seçeneğin kutusunu işaretleyin.

Son olarak Verileri temizle butonuna tıklayın.

Not: İlk dört kutuyu işaretlediğiniz için tarama geçmişi, indirme geçmişi, çerezler ve diğer site verileri ile önbelleğe alınan resimler ve dosyalar silinmiş olacak. Bunu kabul ediyorsanız 4 numaralı ok ile gösterilen butona basabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi