Oyun Karşılaştırma Programı, Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır?

Akıllı telefon ve bilgisayarların bu kadar çok satılmasının bana göre bir numaralı sebebi oyunlardır. Her insan kendi zevkine uygun onlarca ücretsiz veya ücretli oyun bulup sabah akşam oynayabilir.

Fakat yeni çıkan oyunlar birbirinden çok farklı donanım özelliklerine ihtiyaç duyuyor. Bundan 5 yıl önce aldığını bir bilgisayar acaba son model bir oyunu kaldırır mı? Bunu nasıl öğrenebilirsiniz? Peki yeni aldığınız ve güvendiğiniz bilgisayarın modern oyunları kaldıracağından nasıl emin olabiliyorsunuz?

Oyunlara dünyanın parasını vermeden önce bilgisayarınızın o oyunu gerçekten kaldırıp kaldırmayacağını öğrenseniz iyi edersiniz.

Peki bunu nasıl başaracaksınız? Hiçbir fikriniz yoksa, sizlere oyun karşılaştırma programları ve sitelerini öneriyorum.

UNIGINE 2

UNIGINE 2 indirmek için tıklayınız


1- PCMark 10

PCMark 10 indirmek için tıklayınız


 

2- UserBenchmark

UserBenchmark indirmek için tıklayınız


3- Catzilla

Catzilla indirmek için tıklayınız


4- Can You Run İt

CanYouRunIt İndirmek için tıklayınız

Yukarıda sıraladığımız web siteler ve programlar sayesinde aklınıza gelebilecek tüm oyunların ihtiyaç duyduğu donanımlar ile bilgisayarınızda bulunan donanımları karşılaştırabilir ve böylece bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Eğer bu yazılımlar ve çevrimiçi servisler işinize yaradıysa, lütfen sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da yararlanmasına vesile olun. Ayrıca bu sayfayı beğenmeyi unutmayın. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


Yayımlandı