Ana Sayfa Teknoloji İnternet Chrome Girilen Siteleri Silme 2016 Kaydedilen Sayfaları Silme Nasıl Silinir?

Chrome Girilen Siteleri Silme 2016 Kaydedilen Sayfaları Silme Nasıl Silinir?

1778
0

Google Chrome tarayıcısı üzerinden girip gezdiğiniz tüm sitelerin bütün sayfaları aslında Geçmiş klasöründe kaydedilmektedir. Yani bir başkası bu Geçmiş kayıtlarına bakarak tüm girilen siteleri görebilir.

Eğer Chrome da girilen sitelerin kaydını silmek ve tamamen temizlemek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Chrome Girilen Siteler Nasıl Silinir?

Sağ üst köşedeki Chrome menüstünü Chrome Ayarlar tıklayın ve açılan menüden Ayarlar‘ı tıklayın.

Açılan sayfanın sol kısmındaki Geçmiş’e tıklayın ve açılan ekrandaki Tarama verilerini temizle‘ye tıklayın. Alttaki resimde gösterdim.

Not: Klavyeden CTRL + H tuşlarına birlikte basarak da alttaki Geçmiş sayfasına kestirmeden gelebilirsiniz (Buradaki H tuşu İngilizcede tarih anlamına gelen History kelimesinin baş harfidir).

2016-07-27_18-45-29

Alttaki gibi ufak bir pencere açılacaktır. Burada son 1 saat‘e tıklayın ve açılan menüden en baştan‘ı seçin. Son olarak Tarama verilerini temizle‘ye tıklayın. Böylece bugüne kadar tutulan bütün Geçmiş kayıtları silinmiş olacak. Fakat endişe etmeyin çünkü kayıtlı şifreleriniz ve uygulama verileri silinmeyecek. Eğer bunları da silmek isterseniz alttaki penceredeki Şifreler ve Barındırılan uygulama verileri kutularını işaretledikten sonra Tarama verilerini temizle‘ye tıklayın.

2016-07-27_18-47-25

Önceki İçerikYandex Geçmişi Silme 2016 Resimli Anlatım
Sonraki İçerikİnternetten Sabıka Kaydı Çıkarma Öğrenme 2016 Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz