Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Chrome Reklam Engelleme Kapatma Kaldırma

Chrome Reklam Engelleme Kapatma Kaldırma

531
0

Google Chrome tarayıcısı uzun yıllardır web tarayıcı alanında zirvede yer alıyor. En çok güncellenen ve tüm güncellemeleri otomatikman yükleyen Chrome aynı zamanda dünyanın en hızlı, en gelişmiş, en güvenli ve en çok eklentisi bulunan tarayıcıdır.

Google Chrome için çok sayıda kusursuz reklam engelleme eklentisi mevcut. Fakat Google Chrome yeni çıkan bir özelliği sayesinde eklentisiz bir şekilde herhangi bir sitedeki rahatsız edici ve normal reklam standartlarına uymayan tüm reklamları otomatik olarak kapatıyor.

Fakat bu özellik çeşitli nedenlerden ötürü bazıları tarafından istenmiyor. Eğer siz de Chrome tarayıcısının reklam engelleme özelliğini kaldırmak istiyorsanız, aşağıda nasıl yapılacağını anlatıyorum.

Peki Chrome reklam engelleme özelliği ayarları nerede ve nasıl kapatılır?

Chrome tarayıcısının reklam engelleme özelliği tüm siteleri kapsamaz ve her site için ayrı olarak ayarlamak gerekir. Yani söz gelimi teknolib.com için reklam engelleme özelliğini iptal ederseniz, sadece bu sitede reklamları gösterir ama diğer sitelerde reklamlar engellenmeye devam eder.

Mesela Teknolib.com’daki hiç de rahatsız edici olmayan reklamları görmek için reklam engelleme özelliğini kaldırmak istediğinizi varsayalım. Tarayıcı adres satırının en solundaki yeşil kilit simgesine tıklayın.

Chrome Reklam Engelleme

Açılan menünün en altında yer alan Site ayarları seçeneğine tıklayın. Böylece aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

Chrome Reklam Engelleme Özelliğini Kapatmak Nasıl Yapılır

Bu sayfada Reklamlar yazan satıra gelin ve sağ tarafındaki Engelle (varsayılan) şeklindeki seçeneğe tıklayın. Açılan menüdeki seçeneklerden İzin ver seçeneğini seçin.

Böylece artık Teknolib sitesinin reklamları engellenmeyecek yani görebilirsiniz.

Önceki İçerikWordPress Otomatik Resim Küçültme Eklentisi
Sonraki İçerikHuawei AppGallery “bu ülkede/bölgede kullanılamaz” çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz