Ana Sayfa Programlar Dosya Tarihi Bilgilerini Toplu Değiştirmek İçin En İyi Program

Dosya Tarihi Bilgilerini Toplu Değiştirmek İçin En İyi Program

912
0

Dijital kameradan veya hafıza kartından bilgisayara aktardığım video dosyalarının tarihleri genellikle düzgün olmuyor. Bundan dolayı yedekleme işlemlerin hızlandırmam için dosyaların tarihlerini sıklıkla yeniden ayarlamam gerekiyor.

Nirsoft firmasının ürettiği Bulk File Changer programı böyle durumlarda yardımıma koşuyor. Bu araç sayesinde tek bir dosyanın veya çok sayıda dosyanın bilgilerini toplu olarak kolayca değiştirebilirsiniz.

Örneğin Bulk File Changer programıyla bir dosyanın oluşturulma tarihini, değiştirilme (güncellenme) tarihini ve en son erişim sağlandığı tarihi değiştirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğim alanların anlamı aşağıdaki gibidir. Bu alanları dilediğiniz şekilde değiştirebilir ve ardından OK butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Modified Time: Dosyanın değiştirildiği (güncellendiği) tarih.

Created Time: Dosyanın oluşturulduğu (yaratıldığı) tarih.

Accessed Time: Dosyanın son olarak açıldığı (en son erişim sağlandığı) tarih.

Web of Trust sitesine göre Nirsoft.net sitesi gayet güvenli ve saygın bir sitedir. Ayrıca indireceğiniz Bulk File Changer programını Virustotal.com sitesinde antivirüs testine soktum ve hiçbir zararlı yazılım içermediği onaylandı.

Bulk File Changer programı kurulumsuz (portable) olduğu için bilgisayara yüklemeye gerek kalmadan, direk olarak çift tıklayıp çalıştırabilirsiniz. Üstelik portable olduğu için zaten sistem dosyalarını kalıcı bir şekilde değiştiremez.

Bulk File Changer programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Boyutu yalnızca 0.1 MB büyüklüğünde olup, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Bulk File Changer İndir

Türkçe dil paketi indir

Önceki İçerikWAV MP3 Dönüştürücü Ücretsiz WAV’dan MP3’e Çevirme Programı
Sonraki İçerikÜcretsiz Bilgisayar Tamir (Onarım) Simülasyonu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz