Driver Genius Professional İndir Sürücü Bulma Güncelleme ve Yedekleme Programı (Otomatik)

Driver Genius Professional piyasada bulabileceğiniz en iyi sürücü güncelleme programlarından biri belki de birincisidir.

Windows bilgisayarlarda ortaya çıkan pek çok problemin sebebi aslında eskiyen uyumsuz sürücülerdir. Fakat pek çok kullanıcı bunun farkında bile değil. Örneğin mavi ekran hataları, bazı programların çalışmaması, görüntü hataları, bazı oyunların açılmaması gibi çok sayıda hatanın nedeni tarihi geçmiş sürücülerin yeni sürüm güncellemesini yapmamaktır.

Son kullanma tarihi geçmiş eski sürücüleri otomatik olarak tarayıp bulan ve ister teker teker ister hepsini bir seferde güncelleyen profesyonel bir program arıyorsanız, Driver Genius Professional sizin için idealdir. Üstelik bu program tüm sürücülerinizin yedeğini alıyor ve daha sonra mesela format attıktan sonra tek tıklamayla bütün sürücüleri bilgisayara otomatik kurabiliyorsunuz.

Driver Genius Professional program penceresindeki Start Scan butonuna tıklayarak bilgisayarı derinlemesine taratın. Bu butonu en üstteki resimde görebilirsiniz. Güncellenmesi gereken sürücüleri liste halinde gösterecek.  Bu liste üstteki resimde görülmektedir. Buradaki listede yer alan sürücülerin sağ tarafındaki Update butonuna tıklayarak tek tek manuel şekilde güncelleme yapabilirsiniz. Fakat dilerseniz en üstteki Update All butonuna tıklayarak hepsini birden güncellemek de mümkün.

Program penceresinin sol tarafındaki menüden Driver Backup seçeneğine tıklayın.

Burada öncelikle yedek dosyayı kaydedeceğiniz klasörü seçin ve ardından Next butonuna tıklayarak yedek alma işlemini tamamlayın.

Yine sol taraftaki menüden Driver Restore seçeneğine tıklayın.

Burada daha önce almış olduğunuz bir yedek dosyasını seçtikten sonra Next butonuna tıklayarak tüm sürücüleri tek seferde otomatik olarak geri yükleyebilirsiniz. Böylece formattan sonra veya yeni sürücü güncellemesinden sonra ortaya çıkan sürücü problemlerini ve hatalarını anında düzeltebilirsiniz.

Sol taraftaki menüden Hardware Info seçeneğine tıklayın.

Burada bilgisayarın donanımsal bileşenleri ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sol taraftaki menüden Driver Cleanup seçeneğine tıklayın.

Burada Next butonuna tıklayarak sistemdeki geçersiz (gereksiz ve kullanılmayan) sürücüleri bilgisayardan silin. Böylece hem sistem performansını arttıracak hem de yeni boş depolama alanı kazanmış olacaksınız.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Demo

Boyut: 10.43 MB

Driver Genius Professional İndir

Driver Genius Professional Alternatif İndirme Linki 1

Driver Genius Professional Alternatif İndirme Linki 2


Yayımlandı

kategorisi