Dropbox Alternatifleri 2017 Dropbox Benzeri Program ve Siteler

Dropbox sayesinde bilgisayar ya da telefona format atmadan önce önemli verilerinizi DropBox bulut depolama servisinin sunduğu 2 GB alana yedekleyip formattan sonra dosyaları tekrar geri yükleyebiliyoruz. Böylece verileri kaybetmekten kurtuluyoruz. Ayrıca gittiğimiz her yerden internete bağlanarak bu verilere ulaşabiliyoruz. Üstelik bilgisayar yada telefonla Dropbox alanımızı  senkronize ederek (eşitleyerek) kullanabiliyoruz.

Eskiden bu işler için Dropbox tek güvenilir ve güvenli bulut depolama servisi yada online yedekleme servisiydi. Fakat günümüzde çok sayıda güvenilir ve etkileyici alternatifler türedi. Hatta bunların içinden bazıları Dropbox hizmetini çoktan sollayıp geçti diyebiliriz.

Bu yazıda Dropbox için en iyi 4 alternatifi paylaşıyorum.

1. Google Drive

Ücretsiz verilen alan: 15 GB

Ayrıca Google Drive tüm Google servislerini de içermektedir (Gmail, Google Dökümanlar, Google+ vs.).

google drive

15 GB alanınız dolarsa, 1 TB alanı sadece 1.99 dolara satın alabilirsiniz.

2. MediaFire

mediafire

Ücretsiz sunulan alan 50 GB. Gerçekten çok büyük bir alan bu. Fakat bu alana yüklediğiniz dosyaların linkini paylaştığınız zaman, dosyayı indirmeye gelenlere otomatik reklamlar gösteriliyor. Eğer reklamlar gözükmesin istiyorsanız, 10 dolarlık Pro planı veya 80 dolarlık Bussiness planını satın alabilirsiniz. Windows PC, Mac, Android ve iOS için uyumlu yazılımları mevcuttur.

3. Box.com

Ücretsiz verilen alan 10 GB. 2 GB boyutundaki dosyaları bile yüklemeye izin veriyor. Ekstradan her 100 GB için aylık 6 dolar talep ediyor. Microsoft Office programının eklentilerini ücretsiz olarak sunuyor. Böylece tüm dosyaları düzenleyebilir, kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Fakat tek kötü yanı minimum dosya boyutu 250 MB olan dosyaları zorunlu kılıyor.

4. OneDrive

onedrive

Ücretsiz olarak sunulan alan 7 GB. Microsof’tun resmi bulut depolama servisidir.  OneDrive veya Microsoft Office 365 satın alanlar ekstradan 20 GB alanı bedava kazanıyor. OneDrive ile office online hizmetini senkronize ederek MS Office dosyalarını daha kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Ekstradan 100 GB alan satın almak isteyenler için ücret aylık 1.99 dolar.  1 TB alan için ise aylık ücret 6.99 dolar.


Yayımlandı

kategorisi