Ana Sayfa Programlar Düzenli İfadeleri Kolayca Oluşturma Programı (Regular Expression Editörü)

Düzenli İfadeleri Kolayca Oluşturma Programı (Regular Expression Editörü)

844
0

Eğer düzenli ifadeler olayına yeni başladıysanız ve kod oluşturmayı çok iyi bilmiyorsanız, Regex Creator programı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde dilediğiniz gibi düzenli ifade kodları hazırlayabilirsiniz. Mesela ben bazı metin düzenleme işlemleri için düzenli ifadelere ihtiyaç duyarım fakat öğrenmek için çok da vakit harcamak istemem. İşlerimi daha kolay yoldan halletmek isterim. Bu nedenle bu program çok hoşuma gitti ve siz değerli ziyaretçilerime tanıtmak istedim.

Bu program Portable yani taşınabilir olduğu için kuruluma gerek yoktur. Çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Fakat bilgisayarda JAVA yükü olmalıdır.

Programı açtığınız zaman en üstteki Text Sample alanına örnek metni girin. Bu metin üzerinde düzenli ifadeler oluşturacağız.

regex creator interface

Örnek metinden bir şablon seçmelisiniz. Eğer seçiminizi bir ayraç (sınırlayıcı, ayırıcı) olarak kullanmak istiyorsanız, Create Delimiter From Selection butonuna tıklayınız. Eğer seçimi bir grup olarak kullanmak isterseniz, Create Group From Selection butonuna tıklayın.

delimiter created regex

Dilerseniz örneğe başlama ve bitiş pozisyonunu ekleyebilirsiniz. Eğer sadece verilen bir aralıkta arama yapılmasını isterseniz, bunu yapmanızı öneririm.

Tüm hazırlıklar bittikten sonra Generate Regex butonuna tıklayın. Böylece düzenli ifadeler Regex Pattern alanında gözükecek. Dilerseniz bu ifadeleri burada düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

regex generated

Regex Creator İndir (Ücretsiz)

Önceki İçerikProfesyonel Poster, Broşür ve El İlanı Hazırlama Programsız (Online Site)
Sonraki İçerikWindows 10 İçin Vektör Grafik Programı Adobe Illustrator ve Inkscape Alternatifi (Benzeri) Uygulama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz