Ana Sayfa Bilgi Küpü E posta adresi almak istiyorum nasıl alabilirim?

E posta adresi almak istiyorum nasıl alabilirim?

30967
8

Artık herkesin bir e-posta adresi var. Eğer sizin hala yoksa, o zaman internetteki sitelere kaydolamaz, forumlara üye olamaz, Facebook ve Twitter gibi sitelere kaydolamazsınız.

Yeni bir e-posta adresi oluşturmak için yani kendinize yepyeni bir email adresi kurmak için yapmanız gerekenleri basit ve anlaşılır şekilde bu sayfada anlatıyorum.

Olabildiğince kısa ve öz olmasına dikkat ettiğim bu anlatım ayrıca resimlerle desteklenmiş bir resimli anlatımdır.

Şu an piyasanın en iyi 3 e-posta servisi sırasıyla Gmail, Hotmail ve Yandex’tir.

Gmail E-posta Adresi Nasıl Alınır

Gmail eposta adresi al

Yukarıdaki linke tıklayarak gideceğiniz sayfada aşağıdaki gibi bir form olacak. Bu formu doldurup hemen bir Gmail hesabına sahip olabilirsiniz.

Ad ve Soyadı bölümüne gerçek isim ve soyisminizi girebileceğiniz gibi, farklı bir ad soyad bilgisi de girebilirsiniz. Fakat yazacağınız isim ve soyad bundan sonra göndereceğiniz e-postalarda e-postayı alan kişi tarafından görünecek. Bunu dikkate alarak uygun bir isim yazın.

Kullanıcı adınızı seçin yazan bölümde oluşturacağınız e-posta adresini kendi keyfinize göre girin. Mesela [email protected] gibi bir email adresi yazabilirsiniz. Eğer daha önce alınmamışsa bundan sonra sizin olacak demektir.

Şifre oluşturun yazan bölümde bundan sonra Gmail hesabınıza girmek için kullanacağınız bir şifre yazın. En azından 8 karakter uzunluğunda olmalıdır.

Doğum günü bölümünde ise gün/ay/yıl biçiminde doğum tarihinizi yazın. İsterseniz sahte bir doğum tarihi de yazabilirsiniz.

Cep telefonu yazan bölümde gerçek numaranızı yazın. Unutulan şifreleri kurtarmak için bu cep telefonu numarası kullanılacaktır ve gerçekten hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Gmail Adresi Açma

Son olarak resimde gördüğünüz değişik karakterleri kutucuğa girerek hesap oluşturma butonuna tıkladığınızda hesabınız aktifleştirilecektir.

Hotmail.com Eposta Adresi Açma

Hotmail eposta adresi aç

Yukarıdaki linke tıklayınca açılan sayfada aşağıdaki gibi bir kayıt formu karşınıza çıkacak. Bunu da tıpkı yukarıdaki gibi doldurun.

Yine adınızı, soyadınızı, e-posta adresiniz için kullanıcı adını yazın ve kendi şifrenizi girin.

Hotmail Mail Adresi Alma

Ad ve Soyadı bölümüne gerçek isim ve soyisminizi girebileceğiniz gibi, farklı bir ad soyad bilgisi de girebilirsiniz. Fakat yazacağınız isim ve soyad bundan sonra göndereceğiniz e-postalarda e-postayı alan kişi tarafından görünecek. Bunu dikkate alarak uygun bir isim yazın.

Kullanıcı adı yazan bölümde oluşturacağınız e-posta adresini kendi keyfinize göre girin. Mesela [email protected] gibi bir email adresi yazabilirsiniz. Eğer daha önce alınmamışsa bundan sonra sizin olacak demektir.

Parola yazan bölümde bundan sonra Hotmail hesabınıza girmek için kullanacağınız bir şifre yazın. En azından 6 karakter uzunluğunda olmalıdır. Üstelik Türkçe karakterler kullanma imkanına da sahipsiniz. Fakat başka zamanlarda başınıza iş açabileceğinden dolayı Türkçe karakter içermeyen bir şifre yazmanız daha iyi olacaktır.

Yandex Mail Adresi Nasıl Alınır?

Birkaç sene önce çıkan ve gittikçe büyüyen Yandex mail servisi sunduğu pek çok özellik ve avantaj sayesinde Gmail ve Hotmail ile yarışacak bir kitleye kavuştu. Website işiyle uğraşanlar için çok faydalı araçlar içeren Yandex aynı zamanda arama motoru sayesinde çok büyük bir kitleye hitap etmektedir.

Yandex e posta adresi almak içn tıklayın

Üstteki linke tıkladığınız zaman açılan sayfada aşağıdaki gibi basit ve kısa bir form olacaktır. Bu forma ad-soyad, kullanıcı adı, şifre ve cep numarası gibi bilgileri girerek saniyeler içinde yeni bir Yandex mail adresine sahip olabilirsiniz. Kullanıcı adınız yazan kısıma Türkçe karakter girmeyin.

Yandex Mail Adresi Alma

 

Önceki İçerikAlbert Einstein çocukluk anıları ve çocukluğu
Sonraki İçerikFifa Falsolu Şut Nasıl Çekilir? Hangi Tuşlara Basılır?

8 YORUMLAR

    • Merhaba, neyi bulamadığınızı yazarsanız memnuniyetle yardımcı olabilirim. Her e-posta servisi için resmi kaydolma sayfasının linkini yukarıda verdim zaten.

    • Facebook’a kayıtlı bir telefon numaranız varsa, telefona gelecek kodu girip hesabınızı kurtarabilirsiniz. Ayrıca Facebook’a kaydolurken kullandığnız e-posta adresine gönderilecek bağlantıya tıklayarak da çalınan hesabınızı geri alabilirsiniz.

  1. merhaba sizin gösterdiniz linklerden hotmail adresi almak butonuna bastım ama facebook üzerinden hesap açılıyor ben sadece e mail adresi almak istiyorum onu nasıl kurabilirim.teşekkür ederim. Pek bilgisayardan anlayan biri değilim ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum.

    • nurdan kardeş, sayfada verdiğim her 3 e-posta sayfasının linkine tıklayarak test ettim ve hiçbirinde facebook üzerinden hesap açmadı. Olması gerektiği gibi düzgün çalıştı. Senin bilgisayarında neden Facebook üzerinden hesap açtığını anlamadım. İstersen bilgisayarı yeniden başlat veya tarayıcıya reset at.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz